Zdjęcie produktu Acatar Acti Tabs

Acatar Acti Tabs Tabletki, 12 szt.

Acatar Acti-Tabs zawiera dwie substancje czynne: pseudoefedrynę i triprolidynę. Pseudoefedryna zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz zatok przynosowych, zmniejsza uczucie zatkanego nosa (udrożnia nos). Zmniejsza ilość wydzieliny z nosa. Triprolidyna zmniejsza kichanie i świąd nosa. Działanie leku Acatar Acti-Tabs rozpoczyna się już po około 15-30 minutach od podania i utrzymuje się przez przynajmniej 4 godziny.

17,55

Kategorie:
Dla alergików » Dla alergików - preparaty na katar
Przeziębienie i grypa » Katar
Przeziębienie i grypa » Zatoki

Tagi:
us pharmacia wroclaw, katar, zatkany nos, zapalenie zatok, tabletki, przeziębienie, grypa, alergia, katar sienny, problemy z oddychaniem, kichanie, usp zdrowie, triprolidyna

Wskazaniem do stosowania leku Acatar Acti-Tabs jest łagodzenie objawów zapalenia błony śluzowej nosa, takich jak: obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, wyciek wydzieliny z nosa (katar), uczucie zatkanego nosa oraz kichanie, występujących w przeziębieniu i grypie. Lek może być także stosowany doraźnie w przypadku alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i w naczynioruchowym obrzęku błony śluzowej nosa.

Łagodzenie objawów zapalenia błony śluzowej nosa, takich jak: obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, wyciek wydzieliny z nosa (katar), uczucie zatkanego nosa oraz kichanie, występujących w przeziębieniu i grypie.

Pseudoefydryna:

  • Udrożnia nos po 15-30 minutach (pierwsze efekty)
  • Efekt udrożnienia utrzymuje się przynajmniej 4 godziny

 

Triporlidyna:

  • Zmniejsza kichanie i świąd nosa

 

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Mogą wystąpić następujące działania niepożądane (częstość jest nieznana): omamy, senność, zaburzenia snu, przyspieszona czynność serca (tachykardia), nadciśnienie tętnicze, uczucie suchości w jamie ustnej, nosie i gardle, wysypka, niekiedy ze świądem, zatrzymanie moczu u mężczyzn, którzy otrzymywali pseudoefedrynę, zapalenie jelita grubego spowodowane niedostatecznym dopływem krwi (niedokrwienne zapalenie jelita grubego), zmniejszenie przepływu krwi w obrębie nerwu wzrokowego (niedokrwienna neuropatia nerwu wzrokowego).

Nie stosować leku Acatar Acti-Tabs:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku lub na aminy sympatykomimetyczne takie jak efedryna czy fenylefryna stosowane m.in. w celu obkurczenia błony śluzowej nosa,
  • jeśli pacjent stosuje lub w czasie ostatnich 14 dni stosował leki z grupy inhibitorów monoaminooksydazy stosowane niekiedy w leczeniu depresji,
  • u osób z ciężkim nadciśnieniem tętniczym lub niestabilną chorobą niedokrwienną serca,
  • u osób z ciężką niewydolnością wątroby i nerek,
  • w ciąży i w okresie karmienia piersią,
  • jeśli pacjent przyjmuje furazolidon (lek stosowany w zakażeniach bakteryjnych) lub inne leki zawierające pseudoefedrynę lub leki antyhistaminowe,
  • u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

 

Lek Acatar Acti-Tabs zawiera laktozę - jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Podczas stosowania leku Acatar Acti-Tabs należy unikać przyjmowania leków działających uspokajająco.

Podczas stosowania leku Acatar Acti-Tabs należy unikać spożywania alkoholu.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Leku Acatar Acti-Tabs nie należy stosować u kobiet w ciąży oraz u kobiet karmiących piersią.

Pacjenci stosujący Acatar Acti-Tabs nie powinni prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, ponieważ lek może powodować senność.

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosować doustnie.

Zalecana dawka: dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat 1 tabletka co 6 do 8 godzin. Nie należy stosować dawki większej niż 4 tabletki na dobę.

1 tabletka zawiera: 60 mg pseudoefedryny chlorowodorku i 2,5 mg triprolidyny chlorowodorku.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, laktoza, kwas stearynowy (50), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na kartoniku i opakowaniu bezpośrednim.

Podobne produkty do Acatar Acti Tabs, 60 mg + 2,5 mg, tabl.,12 szt

Kupujący Acatar Acti Tabs, 60 mg + 2,5 mg, tabl.,12 szt
Kupowali również