AntyGrypin Complex Granulat musujący, 10 saszetek

AntyGrypin Complex to złożony produkt leczniczy w formie musującego granulatu, który stosuje się doraźnie przy leczeniu objawów grypy czy grypopodobnych oraz w przeziębieniu. Zawiera 3 składniki aktywne: paracetamol (o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym), maleinian chlorofenaminy, który między innymi zmniejsza ilość wydzieliny w nosie, a także witaminę C, uzupełniając jej niedobory. Lek można stosować u młodzieży w wieku powyżej 15 lat i u osób dorosłych.

17,06

Kategorie:
BESTSELLERY
Przeciwbólowe » Ból głowy
Przeziębienie i grypa » Gorączka » Do rozpuszczenia

Ten lek jest stosowany do doraźnego leczenia objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych, takich jak ból głowy, gorączka, ból gardła, nieżyt nosa i gardła u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat.

Jeśli po upływie 3 dni w przypadku gorączki i 5 dni w przypadku bólu nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

AntyGrypin Complex jest lekiem złożonym, zawierającym trzy substancje czynne: paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, chlorofenaminy maleinian, który zmniejsza wyciek wydzieliny śluzowej z nosa, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu oraz kwas askorbowy, który uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie.

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często (mogą występować nie częściej niż u 1 na 10 osób): nieskoordynowane i niezależne od woli ruchy mięśni w obrębie twarzy (dyskinezy), zaburzenia koordynacji ruchowej (sztywność), drżenia, drętwienie, mrowienie, pieczenie, uczucie jak kłucie igłami (parestezje); nieostre lub podwójne widzenie; odczuwanie suchości w nosie i gardle, wysychanie błon śluzowych; odczuwanie suchości w jamie ustnej, utrata apetytu, zmiany odczuwania smaków i zapachów, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, biegunka, zaparcia, ból w nadbrzuszu), które mogą ulec zmniejszeniu, jeśli lek jest stosowany w trakcie posiłku; nasilone pocenie się; zatrzymanie moczu i (lub) trudności z oddawaniem moczu.

Nie należy stosować leku:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli pacjent choruje na niewydolność wątroby lub nerek,
  • jeśli pacjent przyjmuje inne leki wpływające na czynność wątroby,
  • jeśli pacjent nadużywa alkoholu,
  • jeśli pacjent choruje na jaskrę z wąskim kątem przesączania,
  • u pacjentów z ryzykiem zatrzymania moczu, związanym z zaburzeniami odcinka cewki moczowej przebiegającego przez gruczoł krokowy,
  • u pacjentów przyjmujących inhibitory monoaminooksydazy (IMAO, stosowane w leczeniu depresji), obecnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni,
  • u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 15 lat.

 

Nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży lub karmienia piersią.

Podczas przyjmowania leku może wystąpić senność wpływająca na sprawność psychofizyczną osób prowadzących pojazdy mechaniczne i obsługujących maszyny.

Stosowanie u dorosłych i młodzieży powyżej 15 lat:

Zalecana dawka to: w razie konieczności zawartość 1 saszetki na 30 min. przed snem. Nie stosować więcej niż zawartość 3 saszetek na dobę w dawkach podzielonych, przy czym dawek nie można powtarzać częściej niż co 4 godziny.

Granulat musujący należy rozpuścić w szklance zimnej lub ciepłej wody.

Substancjami czynnymi leku są paracetamol, kwas askorbowy i chlorofenaminy maleinian. Każda saszetka z granulatem musującym zawiera: 500 mg paracetamolu (Paracetamolum), 200 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum), 4 mg chlorofenaminy maleinianu (Chlorphenamini maleas).

Pozostałe składniki to: kwas cytrynowy, sodu wodorowęglan, sacharoza, magnezu cytrynian, sodu cyklaminian (E 952), sacharyna sodowa (E 954), aromat cytrynowy (Tetrarome Lemon P 0551 987323: maltodekstryna kukurydziana, składniki aromatyzujące (limonen, beta-pinen, cytral, gamma-terpinen, linalol), alfa tokoferol (E 307)).

Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Przechowywać w szczelnie zamkniętym oryginalnym opakowaniu, w celu ochrony przed światłem i wilgocią. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku i saszetce.

Kupujący AntyGrypin Complex (AntyGrypin noc), gran.mus.,10 sasz.
Kupowali również