Zdjęcie produktu Aspirin Pro

Aspirin Pro 500 mg, tabl.powl., 20 szt

19,29

Lek Aspirin Pro stosuje się w objawowym leczeniu gorączki i (lub) bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu, np. ból głowy, dolegliwości towąrzyszące przeziębieniu i grypie, bóle zębów, bóle mięśni.
Lek Aspirin Pro jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych i młodzieży - osób w wieku 12 lat i starszych (o masie ciała 40 kg lub więcej).
Kwas acetylosalicylowy jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.
Nie stosować leku Aspirin Pro:
  • jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
  • jeśli kiedykolwiek występowały u pacjenta napady astmy oskrzelowej lub reakcja alergiczna (np. pokrzywka, obrzęk naczy-nioruchowy, ciężki nieżyt nosa, wstrząs) wywołane podaniem kwasu acetylosalicylowego lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych;
  • jeśli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy;
  • jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna lub jeśli występuje podwyższone ryzyko krwawienia;
  • jeśli u pacjenta stwierdzono ciężką niewydolność nerek, wątroby lub serca;
  • jeśli pacjent jest leczony metolreksatem w dawkach więszych niż 20 mg na tydzień;
  • jeśli pacjent jest leczony doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi (leki rozrzedzające krew i zapobiegające jej krzepnięciu);

  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30 st. C.
  • Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
    Tylko do podawania doustnego. Tabletkę należy przyjmować, popijając dużą ilością płynu.
    Stosowanie u osób dorosłych i młodzieży (osób w wieku 16 lat i starszych) - Zalecana pojedyncza dawka wynosi 1 tabletkę; w razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin. W przypadku bardziej nasilonej gorączki lub bólu zalecana pojedyncza dawka wynosi 2 tabletki; w razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin. Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 6 tabletek.
    Stosowanie u pacjentów w podeszłym wieku (65 lat i starszych) - Zalecana pojedyncza dawka wynosi 1 tabletkę; w razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin.  Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 4 tabletki.
    Stosowanie u młodzieży w wieku 12-15 lat (u osób o masie ciała 40-50 kg) - Dawka jest uzależniona od masy ciała pacjenta; wskazany wiek jest jedynie orientacyjny. Zalecana pojedyncza dawka wynosi 1 tabletkę; w razie potrzeby dawkę taką można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin. Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 6 tabletek.
    Jeśli po upływie 3 dni (w przypadku gorączki) lub 3-4 dni (w przypadku bólu) nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.
    Co zawiera lek Aspirin Pro Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy. Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego.
    Pozostałe składniki leku to: Krzemionka koloidalna bezwodna, sodu węglan bezwodny Otoczka tabletki: wosk Carnauba, hypromeloza, cynku stearynian.

    Kupujący Aspirin Pro, 500 mg, tabl.powl., 20 szt
    Kupowali również