Zdjęcie produktu Fervex Junior

Fervex Junior Gran.d/sp.roztw.doustn., 8 saszet.

19,49

Doraźne leczenie objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych (ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła) u dzieci powyżej 6 lat.
Doraźne leczenie objawowe chorób górnych dróg oddechowych: przeziębienia, zapalenia błon śluzowych nosa i gardła, alergicznego nieżytu nosa oraz objawów grypopodobnych u dzieci w wieku od 6 do 15 roku życia.
FERVEX JUNIOR jest lekiem złożonym. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Maleinian feniraminy zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych przez co udrażnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu. Kwas askorbowy uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie.
udrażnia przewody nosowe
hamuje odruch kichania
przeciwgorączkowe
przeciwbólowe
Nie należy stosować leku FERVEX JUNIOR , jeśli występuje:
- Nadwrażliwość (uczulenie) na substancje czynne lub którąkolwiek z substancji pomocniczych.
- Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.
- Jaskra z wąskim kątem.
- Rozrost gruczołu krokowego z towarzyszącą retencją moczu.
- Dzieci w wieku poniżej 6 lat.
- Fenyloketonuria, ze względu na zawartość aspartamu.
- Nie należy stosować u pacjentów z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy - galaktozy lub niedoborem sacharazy - izomaltazy, ze względu na zawartość sacharozy w leku.
Stosowanie leku FERVEX JUNIOR u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby:
Należy zachować ostrożność w przypadku podawania leku u osób z zaburzeniami czynności nerek.
W przypadku chorych na cukrzycę należy uwzględnić obecność w leku cukru, którego zawartość wynosi 2,4 g w jednej saszetce.
Lek zawiera aspartam, który jest przeciwwskazany w fenyloketonurii.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
  • - Dzieci od 6 do 10 lat: 1 saszetka dwa razy w ciągu 24 godzin.
    - Dzieci od 10 do 12 lat: 1 saszetka trzy razy w ciągu 24 godzin.
    - Dzieci od 12 do 15 lat: 1 saszetka 4 razy w ciągu 24 godzin.
    Nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez porozumienia z lekarzem.
    Pomiędzy podaniem kolejnych dawek zachować przynajmniej czterogodzinne odstępy.
    Zawartość saszetki należy rozpuścić w dostatecznej ilości zimnej lub gorącej wody.
    W przypadku ciężkiej niewydolności nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min) przerwy pomiędzy podaniem kolejnych dawek leku powinny wynosić przynajmniej 8 godzin.
    W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza.
    Doustnie. Dzieci w wieku od 6 do 10 lat: 1 saszetka 2 razy na dobę. Dzieci w wieku 10-12 lat: 1 saszetka 3 razy na dobę. Dzieci w wieku 12-15 lat: 1 saszetka 4 razy na dobę. Przerwy w podawaniu kolejnych dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny. W przypadku upośledzenia czynności nerek, należy zachować co najmniej ośmiogodzinne przerwy między dawkami. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance ciepłej lub chłodnej wody, wypić. Uwaga! Nie stosować dłużej niż 3 dni bez porozumienia z lekarzem. Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi paracetamol. Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.
    Każda saszetka zawiera:
  • 280 mg paracetamolu (Paracetamolum)
  • 100 mg kwasu askorbowego (Aciudum ascorbicum)
  • 10 mg maleinianu feniraminy (Pheniramini maleas)

  • Substancje pomocnicze o znanym działaniu:
    2,26 g mannitolu, 6,96 mg potasu, żółcień pomarańczowa w jednej saszetce.
    maleinian feniraminy
    witamina C (kwas askorbinowy)
    paracetamol

    Kupujący Fervex Junior, gran.d/sp.roztw.doustn., 8 saszet.
    Kupowali również