Zdjęcie produktu Fervex o smaku malinowym

Fervex o smaku malinowym Granulki do sporządzania roztworu doustnego, 8 saszetek

Fervex o smaku malinowym to produkt leczniczy do leczenia doraźnego objawów przeziębienie, grypy, stanów grypopodobnych jak np. ból głowy, gorączka, katar. Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa.

20,98

Kategorie:
Przeziębienie i grypa

Tagi:
katar, przeziębienie, grypa, ból głowy, feniramina, stan zapalny, gorączka, kwas askorbowy, bristol-meyers, paracetamol, granulki

Leczenie objawów grypy, stanów grypopodobnych, przeziębienia u osób powyżej 15 lat i dorosłych jak:

  • ból głowy,
  • gorączka,
  • zapalenie błony śluzowej nosa i gardła.

Fervex o smaku malinowym to lek złożony, który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwhistaminowe (co wiąże się ze zmniejszeniem przekrwienia błony śluzowej nosa, hamowaniem odruchu kichania i łzawienia oczu). Dodatkowo lek uzupełnia niedobory witaminy C (kwasu askorbowego).

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

  • atak jaskry (u osób ze skłonnością; wysokie ciśnienie w oku, ból oka),
  • zaburzenia oddawania moczu (trudności w oddawaniu moczu, istotne zmniejszenie ilości moczu),
  • suchość w ustach, zaburzenia widzenia,
  • zaparcia,
  • kołatanie serca,
  • zaburzenia równowagi, pamięci, koncentracji uwagi,
  • zawroty głowy,
  • zaburzenia koordynacji ruchowej,
  • drżenia,
  • nerwowość, bezsenność,
  • uspokojenie, senność,
  • spadek ciśnienia krwi w czasie zmiany pozycji na stojącą,
  • zmiany na skórze - zaczerwienienie, reakcje alergiczne,
  • zmiany w obrazie krwi - małopłytkowość, leukocytopenia, zmniejszenie liczby czerwonych krwinek.

Kiedy nie stosować leku Fervex:

  • w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli u pacjenta występuje: ciężka niewydolność nerek lub wątroby (obecność paracetamolu), jaskra z wąskim kątem przesączania, rozrost gruczołu krokowego z utrudnionym oddawaniem moczu,
  • u osób poniżej 15 lat.
  • Osoby w podeszłym wieku są bardziej narażone na wystąpienie zawrotów głowy, zaburzeń równowagi, zaburzeń pamięci, zaburzeń koncentracji uwagi.
  • Stosując lek Fervex nie należy stosować innych leków zawierających paracetamol; osoby dorosłe o masie większej niż 50 kg nie powinny przyjmować więcej niż 4 gramy na dobę (4000 mg) paracetamolu.
  • Zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby występuje u osób regularnie spożywających alkohol.
  • Podczas przyjmowania leku Fervex nie należy spożywać alkoholu, leków zawierających alkohol oraz środków uspokajających.
  • Lek zawiera sacharozę - należy wziąć to pod uwagę stosując dietę ubogocukrową i u osób z cukrzycą.

 

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Fervex może wchodzić w interakcje z:

  • lekami zawierającymi alkohol,
  • lekami o działaniu opioidowym (przeciwbólowe, przeciwkaszlowe),
  • neuroleptykami, benzodiazepinami, lekami przeciwlękowymi, lekami nasennymi,
  • lekami przeciwdepresyjnymi o działaniu uspokajającym (amitryptylina, doksepina, mianseryna, mirtazapina),
  • lekami przeciwhistaminowymi blokującymi receptory H1,
  • lekami przeciwnadciśnieniowymi o działaniu ośrodkowym,
  • salicylamidem,
  • lekami przeciwpadaczkowymi,
  • kofeiną,
  • niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi,
  • lekami przeciwzakrzepowymi z grupy kumaryn,
  • inhibitorami MAO,
  • warfaryną.

 

Leku nie należy stosować z alkoholem.

Nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży i okresie karmienia piersią.

Nie stosować leku u osób poniżej 15 lat.

Podczas przyjmowania leku może wystąpić senność wpływająca na sprawność psychofizyczną osób prowadzących pojazdy mechaniczne i obsługujących maszyny.

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

  • Lek do stosowania doustnego w postaci roztworu.
  • Leku nie stosować dłużej niż 5 dni bez konsultacji z lekarzem.
  • W leczeniu stanów grypopodobnych lepiej jest przyjmować lek rozpuszczony w gorącej wodzie, wieczorem, jak najszybciej od wystąpienia objawów.
  • Stosowanie leku w przypadku zaburzonej czynności nerek należy zachować co najmniej 8-godzinną przerwę pomiędzy dawkami.

Młodzież powyżej 15 lat i dorośli: 1 saszetka 2-3 razy na dobę. Saszetki można stosować co 4 godziny (nie wcześniej).

Sposób przygotowania: zawartość jednej saszetki rozpuścić w szklance ciepłej/zimnej wody.

Substancjami czynnymi są: paracetamol (Paracetamolum), kwas askorbowy (Acidum ascorbicum), feniramina (Pheniramini maleas).

1 saszetka zawiera: 500 mg paracetamolu, 200 mg kwasu askorbowego i 25 mg maleinianu feniraminy.

Substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, guma arabska, sacharyna sodowa; aromat malinowy:octan etylu, octan izoamylu, kwas octowy, alkohol benzylowy, trójacetyna, wanilina, p-hydroksybenzyloaceton, maltodekstryna, modyfikowana skrobia kukurydziana E 1450, barwnik Allura Red E 129, błękit brylantowy E 133, żółcień pomarańczowa, Permastabil 505528 RI, malina 054428 A, sodu chlorek, sodu siarczan.

Podobne produkty do Fervex o smaku malinowym, gran.d/sp.roztw.doustn., 8 saszet.

Kupujący Fervex o smaku malinowym, gran.d/sp.roztw.doustn., 8 saszet.
Kupowali również