Zdjęcie produktu AlergoTeva

AlergoTeva 5 mg, tabletki powlekane, 10 szt.

Tabletki powlekane AlergoTeva to lek przeciwalergiczny (przeciwhistaminowy) nie wywołujący senności. AlergoTeva zawiera desloratadynę, która działając przez cały dzień łagodzi objawy alergii związane zarówno z zapaleniem błony śluzowej nosa (np. katar siennyłzawienie oczu) jak i pokrzywką (świąd skóry, bąble pokrzywkowe). Lek stosuje się u osób dorosłych oraz młodzieży w wieku powyżej 12 lat. 

6,85

Kategorie:
Dla alergików » Dla alergików - preparaty doustne
Alergia
BESTSELLERY

AlergoTeva łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przykład katarem siennym lub uczuleniem na roztocza) u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i starszych. Do objawów tych należą: kichanie, wodnista wydzielina lub swędzenie nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu.

AlergoTeva jest również stosowany w celu łagodzenia objawów związanych z pokrzywką (stan skóry wywołany uczuleniem). Do objawów tego stanu zalicza się: świąd skóry i bąble pokrzywkowe.

Złagodzenie tych objawów utrzymuje się przez cały dzień, co ułatwia powrót do normalnych codziennych czynności oraz normalnego snu.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

AlergoTeva jest lekiem przeciwalergicznym, który nie wywołuje senności. Ułatwia kontrolę reakcji alergicznej oraz jej objawów.

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 10 pacjentów): zmęczenie, suchość w jamie ustnej, ból głowy.

AlergoTeva nie należy stosować u osób z nadwrażliwością na desloratadynę, loratadynę lub którykolwiek z pozostałych składników leku.

Nie przypuszcza się, aby ten lek stosowany w zalecanej dawce wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Chociaż u większości osób nie występuje senność, zaleca się powstrzymanie od wykonywania czynności wymagających koncentracji uwagi, takich jak prowadzenie pojazdów lub obsługiwanie maszyn do czasu ustalenia, w jaki sposób reagują na ten lek.

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież w wieku 12 lat i więcej: zalecana dawka to jedna tabletka raz na dobę popijana wodą, przyjmowana z posiłkiem lub bez posiłku.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przyjmować leku AlergoTeva dłużej niż 10 dni, chyba że lekarz zalecił inaczej.

Substancją czynną leku jest desloratadyna. Każda tabletka powlekana zawiera 5 mg desloratadyny.

Pozostałe składniki to: rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, kukurydziana, mannitol, talk, magnezu stearynian; otoczka tabletki: hypromeloza 6cP, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 6000, indygotyna (E132), lak.

Kupujący AlergoTeva (Flynise), 5 mg, tabl.powl., 10 szt
Kupowali również