Zdjęcie produktu Gaviscon o smaku mięty

Gaviscon o smaku mięty 250 mg + 133,5 mg + 80 mg, tabletki do rozgryzania i żucia, 16 szt.

Gaviscon o smaku mięty TAB to produkt leczniczy przeznaczony do leczenia objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak: odbijanie, zgaga i niestrawność (związana z refluksem), na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży albo u pacjentów z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku. 

13,98

Kategorie:
Problemy trawienne i pokarmowe » Nadkwaśność i zgaga

Gaviscon o smaku mięty TAB jest stosowany w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga i niestrawność (związana z refluksem), na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży, a także u pacjentów z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku.

Lek Gaviscon o smaku mięty TAB tworzy ochronną warstwę utrzymującą się na powierzchni treści żołądkowej. Warstwa ta zapobiega cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej z żołądka, co powoduje zmniejszenie bólu i uczucia dyskomfortu w gardle i jamie ustnej. Zgaga może pojawiać się po posiłkach (głównie tłustych i ostrych) lub podczas ciąży, lub u pacjentów z objawami zapalenia ściany przełyku (np. trudnościami i (lub) utrudnionym przełykaniem, bólem w jamie ustnej, wymiotami).

Nie należy przyjmować leku, jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na którykolwiek składnik leku, objawiające się jako trudności w oddychaniu lub wysypki skórne.

Lek zawiera 3,75 mg aspartamu w jednej tabletce. Aspartam jest źródłem fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią.

Nie należy stosować tego leku w ciągu dwóch godzin od doustnego zastosownia innych leków ponieważ może to wpływać na skuteczność niektórych leków.

Lek stosować doustnie. Dokładnie przeżuć tabletkę przed połknięciem.

  • Stosowanie u dorosłych, w tym pacjentów w podeszłym wieku oraz u dzieci w wieku 12 lat i powyżej: w przypadku wystąpienia objawów 2 do 4 tabletek po posiłkach i przed snem, do czterech razy na dobę.
  • Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 12 lat: podawać tylko po konsultacji z lekarzem.

 

Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 7 dni, należy skonsultować się z lekarzem.

Substancjami czynnymi leku są 250 mg alginianu sodu, 133,5 mg wodorowęglanu sodu oraz 80 mg węglanu wapnia.

Ponadto lek zawiera mannitol (E421), makrogol 20 000, kopowidon, aspartam (E951), aromat mięty pieprzowej, magnezu stearynian oraz acesulfam potasowy

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować leku Gaviscon o smaku mięty TAB, po upływie terminu ważności zamieszczonego na blistrze i pudełku. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30°C.

Kupujący Gaviscon o smaku miety TAB, tabl.do rozgr,zucia,16 szt,bl
Kupowali również