Zdjęcie produktu Gripblocker Express

Gripblocker Express Kapsułki miękkie, 20 szt.

Gripblocker Express jest lekiem wieloskładnikowym przeznaczonym do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia i grypy. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Gripblocker Express jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych i młodzieży oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat.

25,89

Kategorie:
Mięśnie i stawy » Ból mięśni
Przeziębienie i grypa » Gorączka » Kapsułki
Przeziębienie i grypa » Kaszel suchy » Tabletki
Przeziębienie i grypa » Katar
Przeziębienie i grypa » Zatoki

Doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok przynosowych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwkaszlowo, przywraca drożność przewodów nosowych i ujść zatok przynosowych, zmniejsza ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa.

Nie należy stosować leku:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli pacjent stosuje inne leki zawierające paracetamol,
  • jeśli pacjent stosuje inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) lub przyjmował te leki w okresie do 2 tygodni od zaprzestania ich stosowania,
  • u pacjentów z wrodzonym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej,
  • w ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby,
  • w ciężkim nadciśnieniu tętniczym,
  • w chorobie niedokrwiennej serca,
  • w chorobie alkoholowej,
  • w astmie oskrzelowej,
  • w ciąży i w okresie karmienia piersią,
  • jeśli u pacjenta stwierdzono dziedziczną konstytucyjną hiperbilirubinemię (choroba Gilberta),
  • u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

 

W czasie przyjmowania leku nie wolno pić alkoholu.

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. Lek stosuje się doustnie.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: od 1 do 2 kapsułek, 3-4 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 8 kapsułek na dobę.

Dzieci w wieku 6 do 12 lat: 1 kapsułka 3-4 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 4 kapsułki na dobę.

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, pseudoefedryna, dekstrometorfan. 1 kapsułka zawiera 300 mg paracetamolu, 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny i 12 mg bromowodorku dekstrometorfanu.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: makrogol 400, glicerol, glikol propylenowy (E 1520), powidon K17, woda oczyszczona, żelatyna, sorbitol ciekły niekrystalizujący (E 420), czerwień koszenilowa (E 124).

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25°C. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Kupujący Gripblocker Express, kaps.miekkie, 20 szt
Kupowali również