Gripex Duo Tabletki powlekane, 16 szt.

Gripex Duo to innowacyjna tabletka 2w1, którą możesz rozpuścić jak saszetkę lub połknąć jak tabletkę, to ta sama siła czy ją rozpuścisz czy połkniesz. Zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i fenylefrynę. Gripex Duo dopasuje się do Twoich potrzeb w każdym miejscu i o każdej porze dnia, gdy dopadną Cię objawy przeziębienia i grypy.

26,68

Kategorie:
Przeciwbólowe » Ból głowy
Przeziębienie i grypa » Gorączka » Do rozpuszczenia
Przeziębienie i grypa » Gorączka » Tabletki
Przeziębienie i grypa » Katar
Przeziębienie i grypa » Zatoki

Gripex Duo jest lekiem przeznaczonym do doraźnego stosowania w celu leczenia objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych, takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe, katar oraz niedrożność nosa i zatok przynosowych.

Gripex Duo to lek złożony. Zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i fenylefrynę. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, a fenylefryna zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok. Gripex Duo jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Jak każdy lek, lek Gripex Duo może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Możliwe działania niepożądane leku ze względu na obecność fenylefryny:

Działania niepożądane występujące często (mogą dotyczyć mniej niż 1 na 10 pacjentów stosujących lek): nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, jadłowstręt.

Nie należy stosować leku:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub inne aminy sympatykomimetyczne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby lub nerek,
  • jeśli u pacjenta stwierdzono zaburzenia sercowo-naczyniowe,
  • jeśli u pacjenta występują zaburzenia rytmu serca,
  • jeśli u pacjenta występuje nadciśnienie tętnicze,
  • jeśli u pacjenta występuje cukrzyca,
  • jeśli u pacjenta stwierdzono guz chromochłonny nadnercza,
  • jeśli u pacjenta stwierdzono jaskrę z zamkniętym kątem przesączania,
  • jeśli u pacjenta występuje nadczynność tarczycy,
  • jeśli u pacjenta stwierdzono rozrost gruczołu krokowego,
  • jeśli u pacjenta występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej,
  • w przypadku stosowania leków z grupy inhibitorów monoaminooksygenazy MAO i w okresie 14 dni od zaprzestania ich stosowania,
  • w przypadku stosowania trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych lub zydowudyny,
  • nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat,
  • nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią,
  • w przypadku występowania choroby alkoholowej.

 

Lek zawiera 184 mg sorbitolu (E420), 0,63 mg tartrazyny (E102) oraz 13,3 mg glukozy w każdej tabletce powlekanej. Sorbitol jest źródłem fruktozy. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta (lub jego dziecka) nietolerancję niektórych cukrów lub stwierdzono wcześniej u pacjenta dziedziczną nietolerancję fruktozy, rzadką chorobę genetyczną, w której organizm pacjenta nie rozkłada fruktozy, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku lub podaniem go dziecku.

W czasie stosowania leku nie można spożywać alkoholu.

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. Lek Gripex Duo należy stosować doustnie.

  • Dorośli i młodzież o masie ciała powyżej 65 kg: zazwyczaj stosowana dawka to 500 mg do 1000 mg (1 do 2 tabletek) paracetamolu co 4 godziny, jeśli konieczne. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 g paracetamolu (8 tabletek leku Gripex Duo). Nie należy stosować więcej niż 8 tabletek na dobę.
  • Dorośli i młodzież o masie ciała od 43 kg do 65 kg: zazwyczaj stosowana dawka paracetamolu to 500 mg (1 tabletka) co 4 godziny, jeśli to konieczne. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 g paracetamolu (6 tabletek leku Gripex Duo).
  • Dorośli i młodzież o masie ciała od 33 kg do 43 kg: zazwyczaj stosowana dawka paracetamolu to 500 mg (1 tabletka leku Gripex Duo) co 6 godzin, jeśli to konieczne. Maksymalna dawka dobowa wynosi 2 g paracetamolu (4 tabletki leku Gripex Duo).
  • Dzieci i młodzież: nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

 

Leku nie wolno stosować dłużej niż przez 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Należy stosować możliwie najniższą skuteczną dawkę leku, przez możliwie najkrótszy czas. Nie stosować dawki większej niż zalecana.

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol i fenylefryny chlorowodorek.

Pozostałe składniki to: powidon, kwas cytrynowy; aromat cytrynowy (koncentrat soku z cytryny (zawiera siarczyny), olejek cytrynowy, olejek z limonki, naturalna substancja aromatyzująca – cytral, odwodniony syrop glukozowo-kukurydziany, sól sodowa oktenylobursztynianu skrobiowego (E1450)), dwutlenek krzemu (E551)); krospowidon (typ A); sukraloza; sorbitol; celuloza mikrokrystaliczna; krzemionka koloidalna, bezwodna; talk; stearynian magnezu; Opadry II: alkohol poliwinylowy, E1203; talk, E553b; dwutlenek tytanu, E171; Makrogol 3350; kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1); żółcień chinolinowa, E104; tartrazyna, lak aluminiowy, E102; żółty tlenek żelaza, E172; wodorowęglan sodu, E500; indygotyna, lak aluminiowy, E132.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku tekturowym i opakowaniu bezpośrednim.

Kupujący Gripex Duo, tabl.powl., 16 szt
Kupowali również