Zdjęcie produktu Gripex Max

Gripex Max Tabletki powlekane, 20 szt

Krótkotrwałe leczenie nasilonych objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych. Preparat złożony o kompleksowym działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, przeciwkaszlowym oraz zmniejszającym obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa.

24,89

Kategorie:
Mięśnie i stawy » Ból mięśni
Przeciwbólowe » Ból gardła
Przeciwbólowe » Ból głowy
Przeciwbólowe » Ból zęba
Przeziębienie i grypa » Gorączka » Tabletki
Przeziębienie i grypa » Kaszel suchy » Tabletki
BESTSELLERY

Tagi:
katar, tabletki, ból gardła, kaszel, ból głowy, us pharmacia, bóle mięśniowe, pseudoefedryna, gorączka, paracetamol, dekstrometorfan, usp zdrowie

 Preparat łagodzący objawy przeziębienia i grypy, takie jak: gorączka, bóle głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe, katar, suchy kaszel.

Gripex Max zawiera specjalnie dobrane składniki w maksymalnych dawkach:

  • paracetamol - zwalcza dokuczliwą gorączkę oraz bóle głowy, mięśni i gardła
  • pseudoefedryna - zwalcza uciążliwy katar i ułatwia swobodne oddychanie
  • dekstrometorfan - hamuje odruch kaszlowy, łagodzi podrażnienie dróg oddechowych.


Działania niepożądane
Mogą wystąpić: zawroty głowy, senność, zmęczenie, omamy, skórne reakcje nadwrażliwości (zaczerwienienie skóry, wysypka, świąd), obrzęk
naczynioruchowy, duszność, zwiększona potliwość, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi (aż do wstrząsu), napad astmy oskrzelowej, nudności,
wymioty, zaparcie, ból brzucha, uszkodzenie wątroby, zaburzenia nastroju, agranulocytoza, trombocytopenia, kolka nerkowa, martwica
brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa, zaburzenia oddawania moczu lub zatrzymanie moczu, szczególnie u pacjentów z
przerostem gruczołu krokowego. U pacjentów wrażliwych obserwowano nieznaczne podwyższenie ciśnienia krwi i przyspieszenie czynności serca.

Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu.
Okres karmienia piersią.
Wiek do 12 roku życia.
Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Nie stosować w przypadku:

  • nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • wrodzonego niedobór G-6-PD,
  • ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek,
  • ciężkiego nadciśnienia tętniczego,
  • choroby niedokrwiennej serca,
  • astmy oskrzelowa,
  • choroby alkoholowej,
  • przewlekłego kaszlu z odkrztuszaniem wydzieliny,
  • niewydolności oddechowej lub ryzyko jej wystąpienia.

Stosować doustnie u dorosłych i dzieci od 12 lat: 1 do 2 tabletek 3-4 razy na dobę.

Nie przekraczać dawki 8 tabletek na dobę.

1 tabletka zawiera paracetamol 500 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg oraz bromowodorem dekstrometorfanu 15 mg oraz substancje pomocnicze: powidon, celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, skrobia żelowana, kwas stearynowy, krzemu dwutlenek koloidalny.
Otoczka: hydroksypropylometyloceluloza, tytanu dwutlenek, lak glinowy z tartrazyną, makrogol 400.
Nadruk: szelak, żelaza tlenek czarny, alkohol N-butylowy, alkohol izopropylowy, amonu wodorotlene, glikol propylenowy.

Podobne produkty do Gripex Max, tabl.powl., 20 szt,bl(2x10)

Kupujący Gripex Max, tabl.powl., 20 szt,bl(2x10)
Kupowali również