Zdjęcie produktu Gripex

Gripex Tabletki powlekane, 10 szt

Gripex to lek wieloskładnikowy przeznaczony do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia i grypy. Zawiera 3 substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan.

11,39

Kategorie:
Przeciwbólowe » Ból głowy
Przeziębienie i grypa » Gorączka » Tabletki
Przeziębienie i grypa » Kaszel suchy » Tabletki
Przeziębienie i grypa » Katar
Przeziębienie i grypa » Zatoki
BESTSELLERY

Tagi:
katar, tabletki, ból gardła, przeziębienie, grypa, ból głowy, us pharmacia, bóle mięśniowe, pseudoefedryna, gorączka, kaszel suchy, paracetamol, dekstrometorfan

Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych (gorączka, katar, suchy kaszel, ból głowy lub gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

Dzięki zawartości paracetamolu (325 mg), preparat ten działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, będąc bezpieczniejszym dla żołądka w porównaniu do leków na bazie kwasu acetylosalicylowego.
Kolejny składnik leku - pseudoefedryna (30 mg) - udrażnia nos i zatoki ułatwiając swobodne oddychanie, natomiast dekstrometorfan (10 mg) walczy z suchym, męczącym kaszlem. Mogą wystąpić: zawroty głowy, senność, zmęczenie, omamy, skórne reakcje nadwrażliwości (zaczerwienienie skóry, wysypka, świąd), obrzęk
naczynioruchowy, duszność, zwiększona potliwość, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi (aż do wstrząsu), napad astmy oskrzelowej, nudności,
wymioty, zaparcie, ból brzucha, uszkodzenie wątroby, zaburzenia nastroju, agranulocytoza, trombocytopenia, kolka nerkowa, martwica
brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa, zaburzenia oddawania moczu lub zatrzymanie moczu, szczególnie u pacjentów z
przerostem gruczołu krokowego. U pacjentów wrażliwych obserwowano nieznaczne podwyższenie ciśnienia krwi i przyspieszenie czynności serca.

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Wrodzony niedobór G-6-PD, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, ciężkie nadciśnienie tętnicze, choroba
niedokrwienna serca, astma oskrzelowa, choroba alkoholowa, przewlekły kaszel z odkrztuszaniem wydzieliny, niewydolność oddechowa lub ryzyko
jej wystąpienia. Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Okres karmienia piersią. Tabletek Gripex nie należy
stosować u dzieci do ukończenia 6 rż.

Dorośli i młodzież od 12 lat: od 1 do 2 tabletek, 3-4 razy na dobę. Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę.
Dzieci w wieku 6 do 12 lat: 1 tabletka 3-4 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 4 tabletki na dobę.

(1 tabletka): paracetamol 325 mg, pseudoefedryna 30 mg, dekstrometorfan 10 mg, substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia przeżelowana, krzemionka koloidalna, kwas stearynowy, powidon, krospowidon,.
Otoczka: opadry II Orange Y-22-13204; hydroksypropylometyloceluloza, tytanu dwutlenek, glikol polioksyetylenowy, polidekstroza, trójoctan glicerolu, żółcień pomarańczowa, Allira red AC.

Podobne produkty do Gripex, tabl.powl., 10 szt,bl(1x10)

Kupujący Gripex, tabl.powl., 10 szt,bl(1x10)
Kupowali również