Zdjęcie produktu Grypostop

Grypostop Tabletki powlekane, 24 szt

Preparat łagodzi objawy przeziębienia i grypy.

18,98

Kategorie:
Przeciwbólowe » Ból gardła
Przeziębienie i grypa » Gorączka » Tabletki
Przeziębienie i grypa » Kaszel mokry » Tabletki
Przeziębienie i grypa » Kaszel suchy » Tabletki
Przeziębienie i grypa » Katar
Przeziębienie i grypa » Zatoki
Przeciwbólowe » Ból głowy

Doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

Lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwkaszlowym, udrożniającym przewody nosowe i ujścia zatok obocznych nosa, zmniejszającym ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk śluzówki przewodów nosowych.

Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko (występuje u 1 do 10 na 10000 pacjentów): senność, zawroty głowy, euforia, nadmierne uspokojenie, uczucie pustki w głowie, niepokój, nerwowość, rozdrażnienie, zaburzenia nastroju, pobudzenie psychomotoryczne; nudności, wymioty, bóle brzucha, zaparcia; reakcje alergiczne.
Bardzo rzadko (występuje rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów): agranulocytoza (niedobór krwinek białych), trombocytopenia (niedobór płytek krwi), neutropenia (niedobór krwinek białych).

Ponadto lek Grypostop może spowodować:

  • zaburzenia rytmu serca.
  • spłycenie oddechu.
  • wysypkę, świąd.
  • zmiany ciśnienia tętniczego.


Ostrzeżenia i środki ostrożności
W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.
Przechowywać w temperaturze do 25 st.C.
Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla małych dzieci.

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników leku
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby lub nerek,
  • jeśli u pacjenta występuje niedokrwistość (obniżona liczba czerwonych krwinek),
  • jeśli pacjent stosuje jednocześnie inne leki zawierające paracetamol, dekstrometorfan, lub pseudoefedrynę lub inne sympatykomimetyki (takie jak leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa, środki hamujące łaknienie lub leki psychostymulujące o działaniu podobnym do amfetaminy),
  • jeśli pacjent stosuje jednocześnie leki hamujące białko (enzym) zwany monoaminooksydazą (tzw. inhibitory MAO), takie jak np. fenelzyna, izokarboksazyd, selegilina, moklobemid. Nie należy stosować leku przez okres dwóch tygodni po zaprzestaniu zażywania leków zawierających inhibitory monominooksydazy, u dzieci do lat 12,
  • jeśli u pacjenta występuje kaszel z dużą ilością wydzieliny,
  • jeśli u pacjenta występuje astma oskrzelowa i kaszel związany z astmą oskrzelową,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężkie nadciśnienie,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba niedokrwienna serca,
  • jeśli u pacjenta występuje mukowiscydoza (wrodzona, genetyczna choroba objawiająca się m.in. skłonnością do zapalenia oskrzeli i płuc).

 

 

Lek stosuje się doustnie.
Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 2 tabletki, w razie konieczności 3 do 4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny.
Nie należy zażywać więcej niż 8 tabletek dziennie.
Nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol (Paracetamolum), pseudoefedryny chlorowodorek (Pseudoephedrini hydmchloridum) i dekstrometorfanu bromowodorek (Dextromethorphan hydrobromidum).
1 tabletka powlekana zawiera: 325 mg paracetamolu, 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku i 15 mg dekstrometorfanu bromowodorku.
Pozostałe składniki to: magnezu stearynian, celuloza mikrokrystaliczna, poliwinylopirolidon (povidon), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), skrobia ziemniaczana, hydroksypropylometyloceluloza, glikol polietylenowy, polisorbat 80, tytanu dwutlenek.

Kupujący Grypostop, tabl.powl., 24 szt,bl(2x12)
Kupowali również