Zdjęcie produktu Ibum dla dzieci

Ibum dla dzieci 125 mg, czopki, 10 szt.

Lek IBUM dla dzieci, czopki, zawiera ibuprofen - substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, mając działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

17,25

Kategorie:
CIĄŻA I DZIECKO » Zdrowie dziecka » Przeziębienie i grypa
Mięśnie i stawy » Ból mięśni
Mięśnie i stawy » Stłuczenia, zwichnięcia
Przeziębienie i grypa » Gorączka » Czopki
Przeciwbólowe » Ból głowy
Przeciwbólowe » Ból zęba

Stany gorączkowe różnego pochodzenia między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego
Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego takie jak: bóle głowy, gardła i mięśni, bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania, bóle stawów i kości na skutek urazów narządów ruchu (np. skręcenia), bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne, bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.

Działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Jak każdy lek , lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Jeśli wystąpią działania niepożądane opisane w ulotce, lub w przypadku wątpliwości, należy przerwać podawanie leku i porozmawiać z lekarzem najszybciej jak to możliwe.
osoby w podeszłym wieku stosujące ten lek należą do grupy o zwiększonym ryzyku wystąpienia problemów związanych z działaniami niepożądanymi.

Kiedy nie stosować leku IBUM dla dzieci, czopki\
jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienione w punkcie 6),
u pacjentów z czynną lub przebytą chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacją (przedziurawieniem) lub krwawieniem, również występującymi po zastosowaniu NLPZ,
u pacjentów, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi występowały jakiekolwiek objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki, duszności lub astmy oskrzelowej,
w przypadku przyjmowania innych leków z grupy NLPZ (w tym inhibitorów COX-2 takich jak celekoksyb lub etorykoksyb),
jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca, jeśli u pacjenta występuje krwawienie w mózgu (krwawienie z naczyń mózgowych) lub inne krwawienie,
jeśli u pacjenta występują zaburzenia krzepnięcia krwi, skaza krwotoczna (skłonność do krwawień) lub zaburzenia wytwarzania krwi o nieustalonym
pochodzeniu.
u pacjentów odwodnionych (odwodnienie wywołane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów).
Jeśli osoby dorosłe stosują ten lek. nie należy stosować go w ostatnich 3 miesiącach ciąży.

Lek stosuje się doodbytniczo.
Leku nie należy stosować u dzieci o masie poniżej 12,5 kg.
Maksymalna dobowa dawka ibuprofenu wynosi od 20 do 30 mg/kg masy ciała podawana w 3 do 4 pojedynczych dawkach według poniższego schemat:
Dzieci o masie ciała od 17 do 20,5 kg (od 4 do 6 lat) dawka początkowa to 1 czopek. W razie potrzeby następnie 1 czopek po 6 godzinach. Nie stosować więcej niż 4 czopki na dobę.
 

Substancją czynną leku jest ibuprofen. 1 czopek zawiera 125 mg ibuprofenu. Ponadto lek zawiera Witespol S58.

Kupujący Ibum dla dzieci, 125 mg, czopki, 10 szt
Kupowali również