Zdjęcie produktu Ibuprom

Ibuprom drażetki 400mg, 48 szt.

Ibuprom Max to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Zawiera ibuprofen, który pomaga zwalczać bóle głowy, migrenę, bóle zębów, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle mięśniowe, bóle kostne i stawowe oraz nerwobóle. Lek zmniejsza także dolegliwości związane z bolesnym miesiączkowaniem. Można go przyjmować również w celu obniżenia gorączki w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych.

28,85

Kategorie:
Mięśnie i stawy » Bóle stawów » Bóle stawów - preparaty doustne
Przeciwbólowe » Ból głowy
Przeciwbólowe » Ból zęba
Przeciwbólowe » Bóle menstruacyjne
Przeciwbólowe » Migrena
Przeciwbólowe » Reumatyzm
Przeziębienie i grypa » Gorączka » Tabletki

Tagi:
bóle miesiączkowe, nerwobóle, tabletki, przeziębienie, grypa, reumatyzm, ból głowy, us pharmacia, lek przeciwbólowy, bóle mięśniowe, ból brzucha, migrena, gorączka, lek przeciwzapalny, ból zęba, usp zdrowie, bolące stawy, ibuprofen

Ibuprofen jest składnikiem wielu preparatów dostępnych w aptekach bez recepty. Należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwgorączkowe. Ibuprofen hamuje syntezę prostaglandyn – przekaźników pobudzających receptory bólowe i przyczyniających się do powstawania gorączki oraz obrzęków. Ibuprofen prowadzi do redukcji wytwarzania prostaglandyn, a w efekcie zmniejsza odczuwanie bólu, gorączkę czy obrzęk.

Preparaty zawierające ibuprofen pozwalają uśmierzyć ból głowy i zębów oraz bóle kostne, mięśniowe i stawowe. Obniżają też gorączkę, dzięki czemu łagodzą objawy przeziębienia i grypy. Leki z ibuprofenem stosuje się także w przypadku bolesnego miesiączkowania. Niekiedy są one również zalecane w terapii schorzeń narządów ruchu i tkanki łącznej, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, przewlekłe zapalenie wielostawowe, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa stawów i reumatyzm pozastawowy.

Lek zwalcza bóle o różnej etiologii o nasileniu słabym do umiarkowanego, w tym: bóle głowy, migrenę, bóle zębów, bóle mięśniowe, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle kostne i stawowe, nerwobóle. Lek stosuje się także w przypadku bolesnego miesiączkowania oraz gorączki (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

Lek wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.


Działania niepożądane:

Często mogą wystąpić: nudności, wymioty, zgaga, niestrawność, wzdęcia, biegunka, zaparcia, ból w nadbrzuszu, duszność, zaostrzenie astmy oskrzelowej, ból i zawroty głowy, nadpobudliwość, świąd, pokrzywka, wysypka, zatrzymanie płynów i obrzęki.
Rzadko obserwowano: nadciśnienie, zaburzenia smaku i zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych.
Czasem mogą wystąpić: zaburzenia krzepnięcia, krwawienia z przewodu pokarmowego, senność lub bezsenność.

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych, takich jak zawroty głowy i senność, należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest nadwrażliwość na ibuprofen lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), a ponadto – choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy (czynna lub przebyta), astma, skaza krwotoczna oraz ciężkie schorzenia wątroby i/lub nerek.

Leku nie należy stosować, jeśli przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), leki moczopędne, leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi, leki przeciwzakrzepowe, preparaty litu, metotreksat, kortykosteroidy, zydowudynę.

Skonsultuj się z lekarzem, jeśli masz chorobę wieńcową i przyjmujesz leki zawierające kwas acetylosalicylowy, przykładowo Acard.

Poradź się lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Leku nie należy stosować u kobiet w ciąży, zwłaszcza w III trymestrze.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka doustnie co 4 godziny.

Nie należy stosować dawki większej niż 3 tabletki na dobę.
Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
U osób w podeszłym wieku nie jest wymagana modyfikacja dawkowania.

1 tabletka zawiera: ibuprofen 400 mg oraz substancje pomocnicze, między innymi laktozę i sacharozę.

Podobne produkty do Ibuprom Max, 400 mg, tabl.draż., 48 szt,butelka

Kupujący Ibuprom Max, 400 mg, tabl.draż., 48 szt,butelka
Kupowali również