Zdjęcie produktu Ibuprom Max

Ibuprom Max Tabletki drażowane, 400 mg, 12 szt.

Ibuprom Max to lek przeciwbólowy, ale także stosuje się go w leczeniu stanu zapalnego. Lek również obniża gorączkę. Ibuprom Max zawiera ibuprofen, który należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych i podaje się go w ostrych bólach jak migrenowe, menstruacyjne czy kostne. Lek stosuje się także w łagodnych i umiarkowanych bólach różnego pochodzenia np. głowy, nerwobólach oraz w gorączce, która towarzyszy przeziębieniu, grypie czy chorobom zakaźnym.

12,89

Kategorie:
Przeciwbólowe » Ból głowy
Przeciwbólowe » Ból zęba
Przeciwbólowe » Bóle menstruacyjne
Przeciwbólowe » Migrena
Przeziębienie i grypa » Gorączka » Tabletki
BESTSELLERY

Tagi:
bóle miesiączkowe, nerwobóle, tabletki, przeziębienie, grypa, ból głowy, us pharmacia, bóle mięśniowe, ból brzucha, migrena, stan zapalny, gorączka, ból zęba, ibuprofen

Wskazaniem do stosowania leku są dolegliwości bólowe różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, w tym: bóle głowy, migrena, bóle zębów, bóle mięśniowe, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle kostne i stawowe, nerwobóle.

Bolesne miesiączkowanie.

Gorączka (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

Lek Ibuprom Max jest lekiem działającym przeciwbólowo. Stosowany jest w leczeniu stanu zapalnego, który jest jedną z przyczyn bólu. Lek obniża gorączkę.

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące często (u 1 do 10 pacjentów na 100 stosujących lek):

  • zgaga, bole brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, biegunka, zaparcia i niewielkie krwawienie z przewodu pokarmowego, mogące prowadzić w wyjątkowych przypadkach do niedokrwistości.

 

 

Działania niepożądane występujące niezbyt często (u 1 do 10 na 1000 pacjentów stosujących lek):

  • reakcje nadwrażliwości z wysypką skórną i świądem, jak również napady duszności (możliwe wystąpienie w połączeniu ze spadkiem ciśnienia tętniczego),
  • bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i zmęczenie,
  • zaburzenia widzenia,
  • owrzodzenia przewodu pokarmowego, potencjalnie z krwawieniem i perforacją, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, zapalenie błony śluzowej żołądka.

Przeciwskazania:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ),
  • jeśli po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej,
  • u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub przebytą, perforacją lub krwawieniem, również z tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ,
  • u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca,
  • u pacjentów przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym Inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych),
  • w III trymestrze ciąży,
  • w przypadku skazy krwotocznej.

 

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności Należy zachować szczególną ostrożność:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono toczeń rumieniowaty oraz mieszaną chorobę tkanki łącznej, jeśli występują objawy reakcji alergicznych po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego,
  • jeśli u pacjenta stwierdzono choroby układu pokarmowego oraz przewlekłe zapalne choroby jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, chorobę Leśniowskiego i Crohna),
  • jeśli u pacjenta stwierdzono nadciśnienie tętnicze i (lub) zaburzenie czynności serca,
  • jeśli u pacjenta stwierdzono zaburzenia czynności nerek,
  • jeśli u pacjenta stwierdzono zaburzenia czynności wątroby,
  • jeśli u pacjenta stwierdzono zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • jeśli u pacjenta stwierdzono czynną lub przebytą astmę oskrzelową lub objawy reakcji alergicznych w przeszłości; po zażyciu leku może wystąpić skurcz oskrzeli,
  • jeśli pacjent przyjmuje inne leki (szczególnie leki przeciwzakrzepowe, moczopędne, nasercowe, kortykosteroidy).


W ciąży i w okresie karmienia piersią tub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania leku. Nie należy stosować leku u kobiet w III trymestrze ciąży, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i dziecka w okresie okołoporodowym.

Ibuprofen przenika do mleka kobiet karmiących piersią w bardzo malej ilości i nie są znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią. Nie ma konieczności przerywania karmienia piersią w przypadku krótkotrwałego stosowania ibuprofenu w małych dawkach.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30°C.

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Lek podaje się doustnie, po posiłku.

Ibuprom Max przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania - nie dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka co 4 godziny.
Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 tabletki drażowane.

Nie należy zwiększać zalecanej dawki.

1 tabletka zawiera: ibuprofen 400 mg, substancje pomocnicze: skład rdzenia: laktoza, powidon, skrobia kukurydziana, talk, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna; skład otoczki: sacharoza, tytanu dwutlenek, wosk Carnauba, wosk biały.

Podobne produkty do Ibuprom Max, 400 mg, tabl.draz., 12 szt,bl(1x12)

Kupujący Ibuprom Max, 400 mg, tabl.draz., 12 szt,bl(1x12)
Kupowali również