Zdjęcie produktu Metafen Zatoki

Metafen Zatoki 200mg+30mg, tabletki powlekane, 10 szt,

Metafen Zatoki jest lekiem o skojarzonym działaniu składników: ibuprofenu, pseudoefedryny w postaci tabletek do stosowania doustnego.
 

5,99

Kategorie:
Przeziębienie i grypa » Gorączka » Tabletki
Przeziębienie i grypa » Katar
Przeziębienie i grypa » Zatoki
Mięśnie i stawy » Ból mięśni
Mięśnie i stawy » Bóle stawów » Bóle stawów - preparaty doustne
Przeciwbólowe » Ból głowy
BESTSELLERY


niedrożność nosa i zatok obocznych nosa,
bóle stawowo-mięśniowe,
bóle głowy,
gorączka.
 


Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jest pochodną kwasu propionowego o działaniu leczniczym: przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.
Pseudoefedryna jest aminą zmniejszającą przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Podana doustnie wywołuje skurcz naczyń krwionośnych, zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz zatok, dzięki czemu poprawia się drożność jamy nosowej oraz drenaż wydzieliny z zatok.
Działania niepożądane wynikające z obecności ibuprofenu w leki
działania niepożądane występujące niezbyt często ( u mniej niż 1 na 100 osób):
- niestrawność, ból brzucha, nudności,
- bóle głowy,
- pokrzywka i świąd.
działania niepożądane występujące rzadko ( u mniej niż 1 na 1000 osób):
- biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śłuzowej żołądka,
- zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia,
-obrzęki.
działania niepożądane występujące bardzo rzadko ( u mniej niż 1 na 10 000 osób):
- zaburzenia wskaźników morfologii krwi ( anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza),
- zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania,
- rumień wielopostaciwy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka,
- smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna. Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, szczególnie u osób w wieku powyżej 65 lat,
- dysuria, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia mocznika w surowicy, zwięszenie stężenia sodu w osoczu krwi,
- ciężkie reakcje nadwrażliwości jak obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia
- zaburzenia rytmu serca, hipotensja, wstrząs. Zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli,
- u pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymiodnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja,
- obrzęk, nadciśnienei tętnicze, niewydolność serca.
W pojedynczych przypadkach opisywano: depresję, reakcje psychotyczne, szumy uszne.
Działania niepożądane wynikające z obecności pseudoefedryny w leku:
- niestrawność, zaburzenia czynności przewodu pokarmowego, zaczerwienienia i wysypki, nudności, wymioty, nadmierne pocenie się, zawroty głowy, wzmożone pragnienie, tachykardia, zaburzenia rytmu serca, niepokój, bezsenność, rzadko niekontrolowane wydalanie moczu, osłabienie mięśni, drżenie, lęk, dezorientacja, omamy, trombocytopenia.

Leku Metafen Zatoki nie należy stosować:
jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na ibuprofen, chlorowodorek pseudoefedryny lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego.
jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy: występowanie w przeszłości astny aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego (choroby skóry i błon śluzowych charakteryzujace się występowaniem obrzęków), skurczu oskrzeli, niezytu nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ.
w przypadku ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby
w przypadku choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, perforacji lub krwawienia, również występującego po zastosowaniu NLPZ
w przypadku ciężkiego nadciśnienia tętniczego, jaskry, nadczynności tarczycy, rozrostu gruczołu krokowego, guza chromochłonnego, polipów nosa
w przypadku ciężkiej choroby układu sercowo-naczyniowego, tachycardii, dławicy piersiowej
w ciężkiej niewydolności serca
w przypadku krwotocznego udaru mózgu w wywiadzie lub występowania czynników ryzyka, które mogą zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia krwotocznego udaru mózgu
w okresie ciąży i karmienia piersią
w przypadku skazy krwotocznej oraz przyjmowania leków przeciwzakrzepowych
w przypadku jednoczesnego przyjmowania innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Nie należy stosować leku Metafen Zatoki w okresie ciąży i karmienia piersią. Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat, bez zalecenia lekarza.

dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
dawka początkowa – 2 tabletki,
następnie w razie potrzeby od 1 do 2 tabletek co 4 godziny na dobę.
Maksymalna dobowa dawka - 6 tabletek.

(1 tabletka): ibuprofen 200 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg.
Substancje pomocnicze: powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrystaliczna  z krzemionką koloidalną bezwodną, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), mannitol, magnezu stearynian.

Kupujący Metafen Zatoki, 200mg+30mg, tabl.,10szt
Kupowali również