Zdjęcie produktu Nurofen

Nurofen Tabletki powlekane, 200 mg, 12 szt

Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych  (NLPZ), które wykazują zdolność łagodzenia takich dolegliwości jak ból, obrzęk, gorączka.

6,65

  • Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m. in. ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu);
  • gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych);
  • bolesne miesiączkowanie.

Przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe.

Działania niepożądane uszeregowano według częstości występowania stosując następujące określenia:
Bardzo często: więcej niż u 1 na 10 leczonych pacjentów.
Często: mniej niż u 1 na 10, ale więcej niż u 1 na 100 pacjentów.
Niezbyt często: mniej niż u 1 na 100, ale więcej niż u 1 na 1000 pacjentów.
Rzadko: mniej niż u 1 na 1000, ale więcej niż u 1 na 10 000 pacjentów.
Bardzo rzadko: mniej niż u 1 na 10 000 pacjentów i w pojedynczych przypadkach.
Zaburzenia żołądka i jelit:
niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności.
rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka.
bardzo rzadko: smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony sluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zpalenia okrężnicy i choroby Crohna.
Może wystąpić choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego, czasami ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku i perforacja.
Zaburzenia układu nerwowego:
niezbyt często: bóle głowy.
rzadko: zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia.
W pojedynczych przypadkach opisywano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne.
Zaburzenia nerek i dróg moczowych:
rzadko: obrzęki
bardzo rzadko: zmniejszenie ilości wydalanego moczu, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w osoczu krwi.
Zaburzenia wątroby i dóg żółciowych:
bardzo rzadko: zaburzenia czynności wątroby, szczególniepodczas długotrwałego stosowania.
Zaburzenia krwi i układu chłonnego
bardzo rzadko: zaburzenia wskaźniów morfologii krwi (nidokrwistość, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza).
Zaburzenia skóry
bardzo rzadko: rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka.
Zaburzenia układu immunologicznego:
niezbyt często: pokrzywka i świąd.
bardzo rzadko: obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs. Zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli.
U pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objaów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka dezorientacja.
Zaburzenia serca
bardzo rzadko: obrzęk, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca związane ze stosowaniem leków z grupy NLPZ w dużych dawkach.

  • nadwrażliwość na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ);
  • reakcje nadwrażliwości w wywiadzie (np. pokrzywka, nieżyt błony śluzowej nosa, obrzęk naczynioruchowy lub astma oskrzelowa) po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ);
  • czynna lub występująca w wywiadzie nawracająca chorobą wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy lub krwawienie (dwa lub więcej wyraźne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia);
  • perforacja lub krwawienie z przewodu pokarmowego w wywiadzie, związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ;
  • ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca (klasa IV wg NYHA);
  • ostatni trymestr ciąży;
  • skaza krwotoczna.

Dorośli i dzieci powyzej 12 lat: dawka początkowa - 2 tabletki, potem w razie potrzeby od 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin. Tabletki należy popić wodą. Nie przekraczać dawki 6 tabletek na dobę.

1 tabletka powlekana zawiera :
substancję czynną - ibuprofen 200 mg.
substancje pomocnicze:
rdzeń tabletki - kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, sodu cytrynian, kwas stearynowy, krzemionka koliodalna bezwodna,
otoczka cukrowa - karmeloza sodowa, talk, guma arabska suszona rozpyłowo, sacharoza, tytanu dwutlenek (E 171), Macrogol 6000
tusz - Opacode S-1-8152 HV Black ( czarny tlenek żelaza (E 172), szelak, lecytyna sojowa, środek przeciwpienny DC 1510) lub czarny tusz (szelak czarny tlenek żelaza (E172), glikol propylenowy).

Kupujący Nurofen, 200 mg, tabl.powl., 12 szt
Kupowali również