Zdjęcie produktu Panadol dla dzieci

Panadol dla dzieci Zawiesina, (120 mg / 5 ml), 100 ml

Pandaol dla dzieci zawiera substancje czynną paracetamol.

16,95

Kategorie:
Przeciwbólowe » Ból gardła » Syropy
Przeziębienie i grypa » Gorączka » Syropy
Przeciwbólowe » Ból głowy
Przeciwbólowe » Ból zęba

Preparat zalecany do stosowania w przypadku gorączki i bólu występującego u dzieci od 3 miesiąca życia np.:
w czasie przeziębienia i grypy,
po szczepieniach,
a także:
bolesne ząbkowanie,
ból zębów,
ból głowy,
ból gardła,
ból ucha.

Lek o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Nipasept sodu może powodować reakcje alergiczne.
Bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów)
reakcje alergiczne (uczulenia): wysypka skórna, swędzenie skóry, trudności z oddychaniem, opuchnięcie warg, języka, gardła lub twarzy
wysypka skórne lub złuszczenie się skóry, owrzodzenia jamy ustnej
problemy z oddychaniem
zaburzenia czynności wątroby


Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 3 miesięcy.
Nie należy stosować dla dzieci w razie nadwrażliwości (uczulenia) na paracetamol lu inne składniki leku.
Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek.
Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol.
Przed podaniem leku dziecku poniżej 3 miesiąca życia należy skontaktować się z lekarzem.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C.
Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Należy wstrząsnąć butelkę przed użyciem.
Dawkowanie ustala się wg masy ciała dziecka:
 


Masa ciała dziecka
Dawka jednorazowa
Wiek


6 kg
3,5 ml
3 miesiące


8 kg
5 ml
6 miesięcy


9 kg
5,5 ml
9 miesięcy


10 kg
6 ml
1 rok


12,5 kg
8 ml
2 lata


15 kg
9 ml
3 lata


17 kg
10,5 ml
4 lata


19 kg
12 ml
5 lat


21 kg
13 ml
6 lat


30 kg
19 ml
9 lat


42 kg
26 ml
12 lat


Nie należy podawać leku częściej niż co 4 godziny, ani stosować więcej niż 4 dawki w ciągu doby.
Nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem

Substancją czynną leku jest paracetamol.
5 ml zawiesiny ustnej zawiera 120 mg paracetamolu.
Ponadto lek zawiera: kwas jabłkowy, azorubinę, gumę ksantan, malitol ciekły, aromat truskawkowy, sorbitol 70 % (krystalizujący), nipasept sodu, sorbitol, kwas cytrynowy bezwodny, wodę oczyszczoną.
Lek zawiera sorbitol i malitol ciekły.

Kupujący Panadol dla dzieci, 120 mg/5 ml, zaw., 100ml
Kupowali również