Zdjęcie produktu Robitussin Junior

Robitussin Junior Syrop, (3,75 mg / 5 ml), 100 ml

Preparat stosowany w leczeniu objawowego suchego, męczącego kaszlu.

11,75

Kategorie:
BESTSELLERY

Leczenie objawowe suchego, męczącego kaszlu.
 

Preparat zawiera dekstrometorfan o działaniu przeciwkaszlowym. Hamuje suchy, męczący kaszel.
  Lek jest zwykle dobrze tolerowany, jednak rzadko mogą pojawić się zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, bóle żołądka), zawroty głowy, senność.

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, kaszel z dużą ilością wydzieliny, astma oskrzelowa, niewydolność oddechowa lub ryzyko jej wystąpienia, leczenie inhibitorami MAO, ciężka niewydolność wątroby. Ze względu na możliwość hamowania ośrodka oddechowego płodu przez dekstrometorfan, oraz ze względu na zawartość etanolu preparatu nie należy stosować u kobiet w ciąży. Nies tosować u kobiet karmiących piersią.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Dzieci 6-12 lat:
20 ml 4 razy na dobę (maksymalna dawka dobowa dekstrometorfanu 60 mg).
Nie stosować u dzieci poniżej 2 lat.
U dzieci do 12 lat nie należy stosować preparatu bez wyraźnych zaleceń lekarza.

Substancja czynna: 5 ml syropu zawiera 3,75 mg bromowodorku dekstrometorfanu,
substancje pomocnicze: gliceryna, karboksymetyloceluloza sodowa, benzoesan sodu, wersenian disodowy, likazyna 80/55, etanol 96% 103 mg w 5 ml syropu, kwas cytrynowy bezwodny, amarant, karmel, lewomentol, zapach z wiśni i owoców granatu, sorbitol (roztwór 70%), cyklaminian sodu, sól potasowa acesulfamu, woda oczyszczona.
Nie zawiera cukru - może być stosowany przez chorych na cukrzycę.

Kupujący Robitussin Junior, 3,75 mg/5 ml, syrop, 100 ml
Kupowali również