Zdjęcie produktu Tussidrill

Tussidrill Syrop, (5 mg / 5 ml), 150 ml

Opioidowy lek przeciwkaszlowy.

14,29

Kategorie:
Przeziębienie i grypa » Kaszel suchy » Syropy

Doraźnie w ostrym, suchym kaszlu.

Preparat zawiera substancję dekstrometorfan (pochodną morfiny), która hamuje odruch kaszlowy poprzez działanie ośrodkowe. W dawkach terapeutycznych bromowodorek dekstrometorfanu nie działa hamująco na czynność ośrodka oddechowego, nie powoduje przyzwyczajenia lub powstania nałogu. Możliwe jest występowanie senności, zawrotów głowy, zaparć, nudności, wymiotów, reakcji alergicznych (wysypka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli).

Leku nie stosować w następujących przypadkach:
nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu
niewydolność oddechowa i ryzyko jej wystapienia
kaszel astmatyczny
leczenie inhibitorami MAO
 
Nie stosować u dzieci poniżej 6 lat życia.
Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
Istnieje ryzyko wystapienia senności i zawrotów głowy związanych ze stosowaniem preparatu. Osoby kierujące pojazdami lub obsługujące maszyny powinny być tego świadome.

Lek przeznaczony dla dzieci powyżej 6 lat. Zwykła dawka wynosi 1 mg na kilogram masy ciała na dobę, podzielona na 4 dawki podawane w odstępach 6 godzinnych. Np. dla dziecka o masie ciała 20 kg 1 łyżeczka miarowa 4 razy na dobę. Nie stosować dawki jednorazowej większej niż 0,25 mg/kg masy ciała. Leczenie objawowe powinno być krótkotrwałe (do 5 dni). 1 łyżeczka (1 miarka) zawiera 5 ml syropu (5 mg bromowodorku dekstrometorfanu).

5 ml syropu zawiera:
bromowodorek dekstrometorfanu 5 mg.
substancje pomocnicze:
maltitol ciekły, metylu parahydroksybenzoesan sodowy, propylu parahydroksybenzoesan sodowy, zapach karmelowy 28A 103, kwas mlekowy, woda oczyszczona.

Kupujący TussiDrill, 5 mg/5 ml, syrop, 150 ml
Kupowali również