Zdjęcie produktu Vicks SymptoMed Complete Cytryna

Vicks SymptoMed Complete Cytryna Proszek do sporządzania roztworu, 10 saszetek

20,89

Kategorie:
Przeciwbólowe » Ból gardła
Przeziębienie i grypa » Gorączka » Do rozpuszczenia
Przeziębienie i grypa » Kaszel mokry » Do rozpuszczenia
Przeziębienie i grypa » Kaszel suchy » Do rozpuszczenia
Przeziębienie i grypa » Katar
Przeziębienie i grypa » Zatoki

Tagi:
fenylefryna, proszek, katar, ból gardła, przeziębienie, grypa, kaszel, wick pharma, ból głowy, bóle mięśniowe, gwajafenezyna, stan zapalny, gorączka, paracetamol
Lek Vicks SymptoMed Complete Cytrynowy należy przyjmować jedynie w razie, gdy u pacjenta występuje ból i (lub) gorączka, niedrożność nosa i mokry kaszel.
Preparat ma na celu łagodzeniu objawów przeziębinia i grypy Gdy występują objawy: ból i/ lub gorączka, niedrożność nosa, mokry kaszel.
Lek zawiera trzy substancje czynne:
•  Paracetamol jest dobrze znanym lekiem przeciwbólowym. Jest skuteczny w bólu, w tym bólu głowy i bólu gardła oraz obniża gorączkę (działanie przeciwgorączkowe).
•  Gwajafenezyna (lek wykrztuśny) rozrzedza flegmę ułatwiając odkrztuszanie w mokrym kaszlu.
•  Fenylefryny chlorowodorek (lek zmniejszający przekrwienie błony śluzowej nosa) zmniejsza obrzęk nosa i w ten sposób umożliwia jego udrożnienie.
przeciwbólowe
przeciwgorączkowe
udrażnia nos
wykrztuśne
zmniejsza obrzęk śluzówki górnych dróg oddechowych
łagodzi objawy nieżytu dróg oddechowych
Kiedy nie stosować leku Vicks SymptoMed Complete Cytrynowy
•  jeśli u pacjenta występuje uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol, gwajafenezynę, fenylefryny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników leku
•  jeśli u pacjenta występuje choroba serca
•  jeśli u pacjenta występuje wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie)
•  jeśli u pacjenta występuje choroba wątroby lub ciężka choroba nerek
•  jeśli u pacjenta występuje nadczynność tarczycy
•  jeśli pacjent jest cukrzykiem
•  jeśli pacjent ma jaskrę (podwyższone ciśnienie w oku) z wąskim kątem przesączania
•  jeśli pacjent ma porfirię, która stanowi wrodzone zaburzenie charakteryzujące się nadmierną zawartością pigmentów w moczu
•  jeśli pacjent stosuje trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne 
•  jeśli pacjent stosuje leki beta-adrenolityczne
•  jeśli pacjent stosuje inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) – stosowane w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona lub stosował je w ciągu ostatnich 14 dni
•  jeśli pacjent stosuje leki obniżające ciśnienie krwi lub przeciw dławicy piersiowej
Ten lek zawiera:
•  Aspartam (E951), źródło fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią.
•  Sacharozę. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
•  Sód (157 mg sodu na dawkę). Należy wziąć pod uwagę u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie.

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
 
Dawkowanie
Lek ma postać proszku do rozpuszczania w wodzie do picia w postaci gorącego napoju. Wsypać jedną saszetkę proszku do kubka i zalać gorącą, ale nie wrzącą wodą (około 250 ml). Pozostawić do ostygnięcia i uzyskania temperatury nadającej się do picia.
 
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godzin w razie potrzeby. Nie stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby.
 
Nie należy stosować dawki większej niż zalecana.
Nie należy przyjmować leku z napojami alkoholowymi.
Nie zaleca się długotrwałego stosowania leku. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach, skonsultować się z lekarzem.
Doustnie. Lek ma postać proszku do rozpuszczanie w wodzie do picia w postaci gorącego napoju. Wsypać jedną saszetkę proszku do kubka i zalać gorącą wodą, ale nie wrzącą (około 250 ml) Pozostawić do ostygnięcia i uzyskania temperatury nadającej się do picia.  Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godzin w razie potrzeby. Nie stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby. Nie podawać dzieciom w wieku poniżej 12 roku życia.
Każda saszetka leku stanowi jedną dawkę leku zawierającą substancje czynne: paracetamol 500 mg, gwajafenezynę 200 mg i fenylefryny chlorowodorek 10 mg.
Inne składniki leku to: sacharoza, kwas cytrynowy, kwas winowy, sodu cyklaminian, sodu cytrynian, aspartam (E951), acesulfam potasowy (E950), mentol w proszku, aromat cytrynowy, aromat soku cytrynowego, żółcień chinolinowa (E104).
paracetamol
gwajafenezyna
chlorowodorek fenylefryny

Podobne produkty do Vicks AntiGrip Complex (SymptoMed Cytr),pr.d/sp.r.dou,10sasz

Kupujący Vicks AntiGrip Complex (SymptoMed Cytr),pr.d/sp.r.dou,10sasz
Kupowali również