Suplementy dla mężczyzn starających się o dziecko są już dostępne

Niepłodność stanowi już problem cywilizacyjny. Rozpoznaje się ją wtedy, gdy kobieta przez okres 12 miesięcy regularnego współżycia bez zabezpieczenia nie zachodzi w ciążę. Regularne współżycie to co najmniej 2-4 stosunki w tygodniu. Niepłodność nie dotyczy jednak tylko kobiet, mało tego, jest przypadłością w równym stopniu kobiet jak i mężczyzn. Podobnie jak Panie również Panowie mogą sięgać po suplementy wzmacniające płodność. Zawierają one witaminy, minerały, aminokwasy i antyoksydanty potrzebne do prawidłowej produkcji nasienia. Poznaj suplementy dla mężczyzn starających się o dziecko.

Niepłodność dotyka w równym stopniu mężczyzn jak i kobiet

Eksperci ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) biją na alarm - niepłodność jest już chorobą cywilizacyjną. Dotyka coraz więcej par, szacuje się, że nawet 16%. W samej Polsce to aż milion kobiet i mężczyzn. Kojarzona głównie z Paniami, dotyczy również Panów w proporcji około 50/50. Jakie są przyczyny niepłodności u mężczyzn? Wśród winowajców wymienia się:

  • najczęściej złą jakość nasienia, na skutek noszenia ciasnej bielizny, przegrzewania jąder, jak również prowadzenia niezdrowego stylu życia (w tym stosowania używek);
  • rzadziej mechaniczne uszkodzenie jąder;
  • czy powikłania chorób zapalnych toczących się w narządach płciowych.

 

Czy jest na to rada? Jakie suplementy diety powinien stosować mężczyzna, żeby poprawić jakość nasienia?

 

Witaminy niezbędne dla prawidłowej płodności

Podobnie jak kobiety podczas starania się o dziecko sięgają po kwas foliowy, tak i mężczyźni mogą poprawić swoją płodność. Służy temu szereg witamin i minerałów.

Witamina D3 jest potrzebna dla dobrego funkcjonowania kości, mięśni i zębów. Każda osoba powinna ją suplementować w okresie jesienno-zimowym, ponieważ witamina ta jest wytwarzana w skórze na skutek działania promieni słonecznych.

Witamina E z kolei wraz z kwasami tłuszczowymi tworzy błony komórkowe, również te w nasieniu. Chronią one komórki przed niekorzystnym procesem utlenienia. Dzięki temu są zdrowe i należycie funkcjonują.

Znana wszystkim witamina C nie tylko chroni przed przeziębieniem. Współtworzy kolagen, lepką substancję, która spaja komórki razem. Dotyczy to również komórek nasienia.

Witamina B2 odgrywa zasadniczą rolę w produkcji energii, a zatem w procesach wzrostu, rozwoju, przetwarzania tłuszczy oraz leków. Bez witaminy B2 nie mogłaby z kolei działać witamina B6. Dlaczego jest tak ważna? Bez niej nie mogłyby być wytwarzane neuroprzekaźniki (histamina, dopamina, serotonina) oraz prostaglandyny istotne dla ogólnego dobrego samopoczucia.

Równie ważne dla zdrowia są inne witaminy z grupy B: niacyna oraz witamina B12. Są one zaangażowane w produkcję DNA, przez co stanowią gwarancję zdrowia układu nerwowego oraz komórek krwi.

Witaminy to jedno. Zobacz, jakie minerały są ważne w kontekście męskiej płodności.

 

Minerały i inne związki istotne dla mężczyzn podczas starań o dziecko

Selen, żelazo i cynk otwierają długą listę.

Selen odgrywa istotną rolę jeśli chodzi o męską płodność. Bierze udział w procesie spermatogenezy, czyli tworzenia nasienia. Żelazo kojarzone z czerwonymi krwinkami przenosi tlen z płuc do każdej komórki ciała. Z kolei cynk wspiera namnażania komórek, wzmacnia odporność.

Koenzym Q10 jest produkowany w organizmie człowieka, jednak wytwarzanie go spada wraz z wiekiem. Przekłada się to na niższy poziom energii. Prawidłowy stan przywraca suplementacja.

L-arginina to aminokwas, który odpowiada za prawidłowe krążenie krwi w naczyniach. L-tauryna i glutation mają właściwości antyoksydacyjne, a L-karnityna uruchamia energię z tłuszczu.

Czy jest suplement, który zawiera wszystkie te składniki?

 

Suplementy dla prawidłowej płodności

16-składnikowy FertilMan to dobry pomysł dla każdego mężczyzny, który stara się o dziecko. Oprócz witamin, minerałów oraz aminokwasów zawiera wysokiej jakości L-karnitynę. Suplement ten, w postaci tabletek, stosuje się raz dziennie podczas lub po posiłku. Należy pamiętać, żeby tabletkę popić szklanką wody oraz jej nie przegryzać.

FertilMan Plus jest skierowany do mężczyzn z problemami z jakością nasienia. Rozpoznaje się je, gdy przedłuża się czas starania o dziecko lub badania wykazały nieprawidłowe parametry nasienia. W odróżnieniu od poprzedniego suplementu stosuje się go 2 razy dziennie po 2 tabletki. Co ważne mężczyzna powinien rozpocząć kurację na 3 miesiące przed staraniem się o dziecko. Dlaczego 3 miesiące? To czas potrzebny do osiągnięcia dojrzałości przez nasienie.

Suplement FertilMan Plus dzięki 21 składnikom działa na kilka sposobów:

  • wzmacnia płodność oraz syntezę DNA,
  • normalizuje wytwarzanie nasienia,
  • przywraca prawidłowe stężenie testosteronu we krwi,
  • reguluje gospodarkę hormonalną,
  • zmniejsza stres oksydacyjny,
  • poprawia ogólne samopoczucie.

 

Niepłodność w samej Polsce dotyka milion kobiet i mężczyzn. Istnieją skuteczne rozwiązania dla kobiet a teraz także dla mężczyzn, które wspierają proces starania się o dziecko. Suplementy o unikalnym składzie to dobra odpowiedź na trapiący wiele par problem niepłodności.

Treści z serwisu recepta.pl mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny i nie mogą zastąpić kontaktu z lekarzem lub innym specjalistą. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie porad i informacji zawartych w serwisie bez konsultacji ze specjalistą.