Kocie oko, czyli ponadczasowość eyelinera

kocie oczy, makijaż, smookie eyes, cat eyes, eyeliner


Są takie makijaże, które uchodzą za kultowe i ponadczasowe. Są uwielbiane i chętnie wykonywane przez kobiety. Do sukcesu przyczynia się przede wszystkim to, że dodają tajemniczości i zmysłowości. Doskonale znamy magnetyzujące działanie idealnej kreski na górnej powiece. Pora także przyjrzeć się bliżej niepokornemu cat eye make up.


Kobieta z charakterem

Nie da się ukryć, że makijaż „kocie oko” wymaga odwagi i nie sprawdzi się w przypadku niepewnej siebie oraz nieśmiałej kobiety. Wyraziste podkreślenie oka, połączone z nutą drapieżności, cechuje panie świadome swojej siły i kobiecości. Niestety, jest pewne „ale”. Taki makijaż należy wykonać niezwykle starannie i zgodnie z zasadami, w przeciwnym razie efekt będzie tandetny, a nie intrygujący. Zanim więc pokażemy się publicznie w cat eye make up, kilkakrotnie przetestujmy go w domowym zaciszu.

Eyeliner w roli głównej

Choć standardowo do wyczarowania tego makijażu potrzebne są ciemne cienie do powiek, to jednak eyeliner gra główną rolę. Ten w kredce (kajal) może pomóc zarysować kształt makijażu, aby oko miało wyraźnie koci kształt. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się również na dolnej powiece, która jest o wiele wrażliwsza. Klasyczny eyeliner w pędzelki i pisaku podkreśli linię rzęs już po umalowani powieki grafitem, granatem lub innym, wybranym kolorem.

Co o jest makijaż permanentny?

Dzięki produktowi w markerze możliwe jest dokładne zarysowanie krawędzi i wypełnienie powieki jednym, wygodnym kosmetykiem. Idealnie w tym celu sprawdzi się eyeliner, który jest stworzony, by ułatwić kobietom stworzenie drapieżnego cat eye make up. Jeśli uznamy, że efekt ten jest zbyt intensywny, głęboką czerń można „stłumić” pudrem lub cieniem do powiek.

Kilka zasad cat eye make up

Kocie oko przez niektórych jest mylone z makijażem smoky eyes. Dlatego warto poznać kilka wytycznych, charakteryzujących właśnie ten makijaż bez względu na to, czy wykonujemy go cieniami do powiek czy eyelinerem. Po pierwsze, między brwią a powieką powinna pozostać równa, niepomalowana przestrzeń. Po drugie, od strony skroni makijaż powinien kończyć się na linii biegnącej od krawędzi brwi do skrzydełka nosa. Po trzecie i najważniejsze, umalowana przestrzeń powinna mieć wyraźny kształt kociego oka, która zwęża się i unosi w stronę skroni.



Źródło: medme.pl

Treści z serwisu recepta.pl mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny i nie mogą zastąpić kontaktu z lekarzem lub innym specjalistą. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie porad i informacji zawartych w serwisie bez konsultacji ze specjalistą.