Nici liftingujące dla kobiecej urody [WYWIAD]

zabieg, medycyna estetyczna, nici liftingujące

 

O zabiegach z użyciem nici liftingujących, dzięki którym można zlikwidować zmarszczki i ograniczyć procesy starzenia się skóry, mówi dr Anna Bagińska z kliniki urody DS instytut w Warszawie.


Na czym polega zabieg z użyciem nici?

Zabieg polega na bezoperacyjnym podniesieniu ku górze skóry i tkanki podskórnej twarzy i szyi przy pomocy nici. Jest to prosta procedura medyczna, która wymaga jedynie miejscowego znieczulenia. W zależności od rozległości obszaru zabiegowego i ilości wprowadzanych nitek może trwać od 15 do 40 minut. Podczas zabiegu lekarz poprzez mikro-nacięcia na owłosionej skórze głowy (w okolicach skroni) wprowadza pod skórę pacjenta specjalną cienką igłą nici. Są one wyposażone w mikroskopijne zaczepy (haczyki), umożliwiające stabilne zamocowanie w skórze. Wygładzenie zmarszczek następuje dzięki odpowiedniemu naciągnięciu wprowadzonej nici. Zasadniczą zaletą zabiegu jest pobudzenie syntezy trzech składników naturalnie występujących w skórze: kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. Oznacza to, że wokół nici tworzą się nowe komórki, co w rezultacie podtrzymuje i dodatkowo napina zwiotczałą skórę, przedłużając efekt liftingu. Efekt najlepiej widać po paru miesiącach.

Jak używać nici?

W jakie miejsca wprowadza się nici na twarzy?
Punkty wprowadzenia nici zależą od problemu, który chcemy zniwelować. Może to być brew, okolica łuku jarzmowego, okolica przeduszna i oczywiście centralna część szyi.

Ile jednocześnie, podczas jednego zabiegu, można wprowadzić nici?
Liczba nici dobierana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta, w zależności od problemu skóry. Poza zmianami pourazowymi i defektami wrodzonymi, nici wprowadza się zazwyczaj symetrycznie.

Czy zabieg stosuje się tylko na twarz?
Nie tylko. Zabieg nićmi z powodzeniem wykonywany jest również na okolicę pośladków, redukując efekt zwiotczałej skóry i lekko je podnosząc bez zwiększania ich objętości. Jeśli chodzi o okolice twarzy, to zabieg wykonuje się na partiach takich jak:

  • policzki - poprawa konturów twarzy tzw. „chomików” i przemieszczenia „opadnięcia” tkanki tłuszczowej okolicy łuków jarzmowych;
  • żuchwa - wyostrzenie jej rysów i zniwelowanie efektu opadającej skóry;
  • brwi i powieki - nici powodują ich podniesienie;
  • bruzdy nosowo-wargowe - po zabiegu następuje wyraźne ich spłycenie;
  • usta - spłycenie zmarszczek wokół ust oraz korekcja opadających kącików;
  • szyja – wygładzona skóra, zniwelowany efekt nadmiaru skóry.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?
Zabieg zalecany jest przede wszystkim tym, u których pojawiły się już pierwsze widoczne oznaki starzenia (zmarszczki), a ich skóra utraciła elastyczność i jędrność – w szczególności osobom po 40. roku życia. Dzięki niciom liftingującym skóra odzyskuje młody wygląd, zmniejszają się głębokie zmarszczki, a także uzyskuje się efekt naciągnięcia skóry szyi i poprawę konturów twarzy. Co więcej, poza upiększaniem, nici mogą pełnić funkcję leczniczą - mogą korygować wrodzone lub pourazowe uszkodzenia twarzy powodujące np. asymetrię.

Stosuje się różne rodzaje nici? Czy się one od siebie różnią?
Jeśli chodzi o nici Silhouette, dostępne są wchłaniane (Soft) i niewchłaniane (Lift). Dobiera się je indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Jak przebiega zabieg?
Po odkażeniu skóry lekarz znieczula punkty wejścia i wyjścia nici. Następnie są one wprowadzane podskórnie i wykonywana jest korekcja wybranej okolicy.

Czy jest bolesny?
Zasadniczo nie, jednak nieco nieprzyjemne odczucia mogą towarzyszyć wykonywaniu znieczulenia miejscowego, które powoduje efekt „szczypania” i rozpierania tkanek.

Jaka jest cena zabiegu?
Od 2 tysięcy złotych.

Czy mogą pojawić się powikłania?
Jak po każdym zabiegu z naruszeniem ciągłości tkanek mogą pojawić się powikłania. Częściej występują jednak u osób palących papierosy. Większość niepożądanych efektów jest niegroźnych i ustępuje po zastosowaniu odpowiedniego leczenia.

Jak działają nici liftingujące?

Jak długo działają nici?
Efekty zabiegu z użyciem nici widoczne są bezpośrednio po ich wprowadzeniu. Najszybciej widoczna jest poprawa napięcia i podniesienia skóry. Pełen proces regeneracji tkanek i namnażania włókien kolagenu trwa do 9 miesięcy. Najdłuższy opisywany efekt zabiegu utrzymał się około 4 lat. Jest to oczywiście uzależnione od problemu, który chcemy skorygować i stopnia jego zaawansowania (nadmiar skóry, brak elastyczności).

Czy usuwa się je po zabiegu?
Nici nie są usuwane. Wykonane są z czystego kwasu polimlekowego i ulegają całkowitemu rozpuszczeniu. Stożki natomiast są skomponowane w 82 procentach z kwasu polimlekowego i w 18 procentach z glikolu. Są wchłaniane w organizmie pod wpływem ciepła i procesu hydrolizy. Stożki rozpuszczają się w ciągu 8-12 miesięcy, a nici 18-24 miesięcy, dając efekt na 2-3 lata.

Dr Anna Bagińska - lekarz medycyny estetycznej, chirurgia plastyczna - DS Instytut w Warszawie


Specjalizuje się w zabiegach anti-aging z zastosowaniem wypełniaczy, toksyny botulinowej oraz nici liftingujących Silhouette. Z powodzeniem wykonuje zabiegi takie jak mezoterapia osoczem bogatopłytkowym innowacyjną metodą PRP Angel System. Jednym z jej ulubionych zabiegów jest modelowanie ust oraz korekcja asymetrii twarzy i deformacji pourazowych. Zajmuje się również usuwaniem znamion, nowotworów skóry i korekcją blizn.
Tworzy indywidualne programy łączące zabiegi medycyny estetycznej z pielęgnacją opartą o tradycyjne metody kosmetyczne. Ma to na celu szybką i skuteczną regenerację skóry. Uczestniczy w licznych szkoleniach i konferencjach, cały czas pogłębiając swoją wiedzę.


Źródło: medme.pl

Treści z serwisu recepta.pl mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny i nie mogą zastąpić kontaktu z lekarzem lub innym specjalistą. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie porad i informacji zawartych w serwisie bez konsultacji ze specjalistą.