Zdjęcie produktu Paracetamol  Biofarm

Paracetamol Biofarm 500 mg, tabl., 50 szt

9,49

Bóle różnego pochodzenia i o różnym natężeniu, szczególnie takie jak:
  • bóle głowy; 
  • migreny;
  • bóle reumatyczne; 
  • bóle stawowe, mięśniowe i kostne;  
  • bóle kręgosłupa; 
  • nerwobóle; 
  • bóle menstruacyjne;
  • bóle zębów.

  • Gorączka w przebiegu przeziębienia i (lub) grypy.
    Lek Paracetamol Biofarm zawiera substancję czynną paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.
    Paracetamol nie powoduje podrażnienia żołądka.
    Lek nie działa przeciwzapalnie.
    Kiedy nie stosować leku Paracetamol Biofarm: 
  • jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności wątroby,
  • jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności nerek,
  • jeśli u pacjenta występuje choroba alkoholowa.

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.  
     
    Dawkowanie
    Dorośli i młodzież od 12 lat
  • Dawka jednorazowa:
    1 (jedna) do 2 (dwóch) tabletek (500 mg do 1000 mg paracetamolu).
  • W utrzymującym się bólu: 
    500 mg do 1000 mg (1 do 2 tabletek) 2 do 4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny.  
  • W bólach nowotworowych: 
    10 mg/kg mc./dawkę co 4 godziny, zwykle w połączeniu z lekami przeciwbólowymi o innym mechanizmie działania.  

  • Maksymalna dopuszczalna dawka dobowa to 8 (osiem) tabletek (4000 mg paracetamolu).
    Nie stosować dłużej niż przez 3 dni bez porozumienia z lekarzem.
     
    Stosowanie u dzieci i młodzieży
    Dzieci w wieku od 6 do 12 lat
    Należy podawać połowę dawki przewidzianej dla osób dorosłych, z zachowaniem większych odstępów czasu pomiędzy poszczególnymi dawkami.  
     
    Dzieci w wieku od 3 miesięcy do 6 lat
    Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 6 lat bez porozumienia z lekarzem.
    Dzieciom w wieku od 3 miesięcy do 6 lat można podawać paracetamol, stosując go w ilości 10 mg/kg mc./dawkę, w odstępach nie mniejszych niż 6 godzin.  
     
    Sposób podawania
    Lek podaje się doustnie.
    Tabletkę należy połknąć, popijając niewielką ilością płynu (najlepiej przegotowanej wody).
    Tabletkę można podzielić na dwie równe dawki.
  • Substancją czynną leku jest paracetamol. Jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.  
  • Pozostałe składniki to: skrobia żelowana, krospowidon, powidon, kwas stearynowy, magnezu stearynian.
  • Kupujący Paracetamol Biofarm, 500 mg, tabl., 50 szt
    Kupowali również