Zdjęcie produktu FluControl Max

FluControl Max Tabletki powlekane, 10 szt

Lek przeciw objawom grypy i przeziębienia.

8,25

Kategorie:
Przeziębienie i grypa » Gorączka » Tabletki
Przeziębienie i grypa » Katar
BESTSELLERY

Objawy grypy i przeziębienia.


łagodzi ból i gorączkę
zmniejsza ilość wydzieliny z nosa
zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa

Nie stosować u pacjentów w podeszłym wieku bez konsultacji z lekarzem.
Nie przyjmować leku FluControl Max:
  • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  • jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby i (lub) nerek;
  • jeśli pacjent ma nadciśnienie tętnicze;
  • jeśli pacjent ma jakąkolwiek ciężką chorobę serca lub tętnic (taką jak choroba wieńcowa lub dławica piersiowa);
  • jeśli pacjent ma tachykardię (zbyt szybkie bicie serca);
  • jeśli pacjent ma zaburzenia rytmu serca;
  • jeśli pacjent ma nadczynność tarczycy;
  • jeśli pacjent ma jaskrę (choroba oczu polegająca na postępującym i nieodwracalnym uszkodzeniu nerwu wzrokowego prowadząca do pogorszenia lub utraty wzroku);
  • jeśli pacjent jest leczony lekiem z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO) (takimi jak niektóre leki przeciwdepresyjne lub leki stosowane do leczenia choroby Parkinsona lub inne) i przez 2 tygodnie od ich odstawienia;

  • Lek zawiera czerwień koszenilową oraz brąz HT. Czerwień koszenilową i brąz HT mogą powodować reakcje alergiczne.
    Lek ten należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza, czy farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
    Lek do podawania doustnego.
    Zalecana dawka to:
    Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: jedna tabletka, w razie konieczności dawkę można powtarzać, lea nie częściej niż co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 6 tabletek (3900 mg paracetamolu+60 mg fenylefryny +24 mg chlorfenaminy) w ciągu doby.
    W razie ustąpienia bólu lub gorączki należy zakończyć stosowanie leku FiuContral Max. Jeżeli gorączka występuje dłużej niż przez 3 dni leczenia, ból lub inne objawy dłużej niż 5 dni, albo objawy ulegają nasileniu lub pojawiają się nowe, należy zwrócić się do lekarza o poradę.

    paracetamol 650mg, fenylefryny chlorowodorek 10mg i chlorfenaminy melaeinian 4mg
    powidon k 30, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, prosolv Eaxy tab. SP: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna sodu stearylofumaran, karboksymetyloskrobia sodowa A, hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, brąż HT, czerwień koszenilowa, capol

    Kupujący FluControl Max, tabl.powl., 10 szt
    Kupowali również