Zdjęcie produktu Grypolek

Grypolek Tabletki powlekane, 24 szt.

Lek stosowany do zmniejszenia objawów przeziębienia.

13,65

Kategorie:
Przeziębienie i grypa » Gorączka » Tabletki
Przeziębienie i grypa » Kaszel mokry » Tabletki
Przeziębienie i grypa » Kaszel suchy » Tabletki
Przeziębienie i grypa » Katar
Mięśnie i stawy » Ból mięśni
Przeciwbólowe » Ból głowy

Ogólny stan przeziębienia, bóle głowy i mięśni, gorączka, ból gardła, nieżyt nosa, kaszel spowodowany przeziębieniem.

Grypolek jest to lek złożony z czterech substancji czynnych, stosowany w ogólnych stanach przeziębienia, bólach głowy i mięśni, gorączce, bólach gardła, nieżycie nosa oraz kaszlu spowodowanym przeziębieniem. Paracetamol wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Chlorowodorek pseudoefedryny obkurcza naczynia krwionośne, a tym samym udrażnia nos i zatoki ułatwiając swobodne oddychanie. Bromowodorek dekstrometorfanu działa skutecznie przeciwkaszlowo, szczególnie w przypadku suchego, drażniącego kaszlu. Gwajafenezyna jest środkiem wykrztuśnym, który działa drażniąco na błonę śluzową żołądka i na drodze odruchowej zwiększa wydzielanie gruczołów śluzowych oskrzeli. Skórne reakcje alergiczne, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, biegunka, pieczenie w nadbrzuszu), zawroty głowy, zmiany nastroju, senność lub pobudzenie.


Nie stosować u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. 
Dzieci do lat 6. 
Nadciśnienie, choroby serca, cukrzyca, nadczynność tarczycy, utrudnione oddawanie moczu związane z chorobami prostaty, ciężka niewydolność nerek i wątroby, niedokrwistość.  
Jednoczesne stosowanie z innymi lekami zawierającymi paracetamol.
Stosowanie leków przeciwdepresyjnych, zawierających inhibitor monoaminooksydazy lub środków przeciw chorobie Parkinsona.
Nie należy stosować preparatu przez okres dwóch tygodni po zaprzestaniu zażywania inhibitorów monoaminooksydazy.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 2 tabletki co 6 do 8h, nie więcej niż 8 tabletek na dobę
Dzieci od 6 do 12 lat: 1 tabletka co 6 do 8h nie więcej niż 4 tabletki na dobę.

1 tabletka powlekana zawiera: 325 mg paracetamolu (Paracetamolum), 200 mg gwajfenezyny (Guaifenesinum), 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny (Pseudoephedrini hydrochloridum), 15 mg bromowodoru dekstrometorfanu (Dextromethorpani hydrobromidum).
Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna, magnezu stearynian, Opadry Yellow Y-5-12821: Hypromeloza, Hydroksypropylometyloceluloza, tytanu dwutlenek, makrogol

Kupujący Grypolek, tabl.powl., 24 szt
Kupowali również