Zdjęcie produktu Acodin 300

Acodin 300 (15 mg + 50 mg) / 5 ml, syrop, 100 ml

14,85

Kategorie:
Przeziębienie i grypa » Kaszel suchy » Syropy

Tagi:
syrop, dekspantenol, przeziębienie, kaszel suchy, dekstrometorfan

Preparat stosowany w leczeniu objawowym suchego kaszlu różnego pochodzenia (nie związanego z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych).
Leczenie objawowe suchego kaszlu różnego pochodzenia.

Dekstrometorfan wykazuje działanie przeciwkaszlowe, hamuje odruch kaszlowy przez bezpośrednie działanie na ośrodkowy układ nerwowy. W stosowanych dawkach nie wpływa hamująco  na działanie aparatu rzęskowego oskrzeli (struktura odpowiedzialna za transport wydzielonego śluzu). Dekspantenol odgrywa rolę w procesie regeneracji błon śluzowych dróg oddechowych.
przeciwkaszlowe

Nie należy stosować leku Acodin 300 w przypadku:

  • nadwrażliwości na dekstrometorfan lub którykolwiek składnik leku,
  • jednoczesnego stosowania leków z grupy inhibitorów monoaminooksydazy MAO; należy również zachować 14 dniową przerwę między zaprzestaniem podawania inhibitorów MAO, a rozpoczęciem stosowania dekstrometorfanu,
  • niewydolności oddechowej lub ryzyka jej wystąpienia,
  • astmy oskrzelowej.


Ciąża: przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Karmienie piersią: Nie należy stosować leku u kobiet  karmiących piersią.

Lek Acodin nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 
5 ml syropu Acodin 300 do 4 razy na dobę.
Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 łyżeczka (5ml) syropu Acodin 300 do 4 razy na dobę. Lek można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

5 ml syropu zawiera substancje czynne: dekstrometorfanu bromowodorek 15 mg i dekspantenol 50 mg.
Substancje pomocnicze: karboksymetylocelulozy sól sodowa, gliceryna, sacharoza, benzoesan sodu, karmel spożywczy, kwas cytrynowy, esencja malinowa spożywcza, woda oczyszczona.
dekspantenol
bromowodorek dekstrometorfanu

Podobne produkty do Acodin Duo (Acodin 300),(15mg+50mg)/5ml,syr,100 ml,but.szkl

Kupujący Acodin Duo (Acodin 300),(15mg+50mg)/5ml,syr,100 ml,but.szkl
Kupowali również