Zdjęcie produktu Aspirin Complex

Aspirin Complex 500 mg+30 mg, granulat, zawiesina doustna, 10 saszetek

Preparat jest stosowany w leczeniu objawowym kataru, gorączki i bólu związanych z przeziębieniem.

20,85

Kategorie:
Przeziębienie i grypa » Gorączka » Do rozpuszczenia
Przeziębienie i grypa » Katar
Przeciwbólowe » Ból głowy
BESTSELLERY

Objawowe leczenie kataru, gorączki i bólu związanych z przeziębieniem.

Lek Aspirin Complex ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i zmniejszające obrzęk błony śluzowej nosa. Działania niepożądane kwasu acetylosalicylowego:
wrzody trawienne,
krwawienia z przewodu pokarmowego,
rekacje uczuleniowe,
zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych,
dolegliwości żołądkowo-jelitowe.
Działania niepożądane pseudoefedryny:
objawy niepożądane ze strony serca,
zatrzymanie moczu,
podwyższenie ciśnenia krwi,
bezsennośc, halucynacje.


nadwrażliwość na składniki preparatu,
uczulenie na salicylany,
choroba wrzodowa żółądka,
skłonność do krwawień,
ciąża lub karmienie piersią,
niewydolność wątroby lub nerek,
ciężka, niestabilna niewydolność serca,
przyjmowanie metotreksatu 15 mg na tydzień lub większa,
bardzo wysokie ciśnienie krwi lub ciężka choroba wieńcowa,
równoczesne przyjmowanie inhibitorów monoaminoksydazy.

Dorośli 1-2 saszetki w dawce pojedynczej. Całkowita dawka dobowa - do 6 saszetek. Leku nie należy podawać dzieciom poniżej 16 lat, chyba że lekarz zaleci inaczej.

kwas acetylosalicylowy 500 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg. Inne składniki leku to: kwas cytrynowy bezwodny, sacharoza, hypromeloza, sacharyna, aromat pomarańczowy (zawiera alkohol benzylowy, alfa-tokopherol, skrobię modyfikowaną, maltodekstrynę).

Kupujący Aspirin Complex Zatoki(Aspir.C)500mg+30mg,gr.d/s.zaw.d,10szt
Kupowali również