Zdjęcie produktu DexaPico

DexaPico (1625 mg+6,5 mg)/5ml, syrop

DexaPico lek przeciwkaszlowy w postaci syropu zawierający w swoim składzie bromowodorek dekstrometorfanu oraz wyciąg z kwiatostanu lipy.

17,75

Kategorie:
Przeziębienie i grypa » Kaszel suchy » Syropy

Tagi:
syrop, drogi oddechowe, lipa, herbapol, kaszel suchy, dekstrometorfan

W stanach męczącego, suchego kaszlu różnego pochodzenia, niezwiązanego z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych.

Dekstrometorfan jest środkiem przeciwkaszlowym. Jego działanie utrzymuje się przez 6-8 godzin, polega na hamowaniu ośrodka kaszlu w ośrodkowym układzie nerwowym, dzięki czemu zmniejsza się częstotliwość suchego kaszlu.
Wyciąg z kwiatostanów lipy łagodzi podrażnienia górnych dróg oddechowych wywołane kaszlem. Sporadycznie mogą wystąpić: skórne reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka), senność, zawroty głowy oraz objawy ze strony przewodu pokarmowego, takie jak mdłości czy wymioty.

Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na jego składniki, kaszlu z dużą ilością wydzieliny, astmy, ciężkich schorzeń wątroby, przy jednoczesnym przyjmowaniu inhibitorów monoaminooksydazy i leków mukolitycznych.
Nie stosować u dzieci poniżej 2 lat. Ciąża i karmienie piersią:
Nie stosować u kobiet w ciąży i kobiet karmiących.

Doustnie.
Dzieci 2-6 lat: 3 razy dziennie 2,5 ml syropu
Dzieci 6-12 lat: 3 razy dziennie 5 ml syropu
Młodzież powyżej 12 lat i dorośli: 3 razy dziennie 15 ml syropu.

100 g syropu zawiera:
Wyciąg wodny z kwiatostanu lipy (1:5) 25 g
Dekstrometorfanu bromowodorek 0,1 g
Substancje pomocnicze: sacharoza, zagęszczony sok aroniowy 65%, kwas cytrynowy jednowodny, sodu benzoesan, potasu sorbinian, aromat malinowy 7111, woda oczyszczona.

Podobne produkty do DexaPico, (1625 mg + 6,5 mg)/5ml, syrop, 115 ml

Kupujący DexaPico, (1625 mg + 6,5 mg)/5ml, syrop, 115 ml
Kupowali również