Zdjęcie produktu Paracetamol

Paracetamol Czopki (dla niemowląt), 50 mg, 10 szt

Paracetamol Farmina - lek przecibólowy i przeciwgorączkowy dla niemowląt (czopki).

5,35

Kategorie:
Przeziębienie i grypa » Gorączka » Czopki
CIĄŻA I DZIECKO » Zdrowie dziecka » Przeziębienie i grypa
CIĄŻA I DZIECKO » Zdrowie dziecka » Ząbkowanie
Przeciwbólowe » Ból głowy
Przeciwbólowe » Ból zęba

Lek stosuje się u niemowląt w bólach różnego pochodzenia np. przy bolesnym ząbkowaniu, po szczepieniach, objawowym leczeniu stanów grypopodobnych i przeziębień oraz podczas gorączki.
 

Czopki Paracetamol Farmina działają przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z niżej wymienionych objawów należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i powiadomić lekarza:
zmiany w obrazie morfologicznym krwi w zakresie zmniejszenia ilości płytek krwi (występują bardzo rzadko),
niewydolność nerek lub wątroby (występuje bardzo rzadko po długotrwałym stosowaniu dużych dawek),
reakcje uczuleniowe, zwłaszcza skórne takiej jak pokrzywka, rumień, świąd lub wysypka (występują rzadko).

Nie należy stosować leku Paracetamol Farmina w przypadku:
nadwrażliwości (uczulenia) na którykolwiek ze składników leku,
ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby.
Należy zachować szczególną ostrożność stosując lek Paracetamol Farmina:
u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i/lub nerek,
u osób z niedoborem dehydrogenazy glukozo - 6 - fosforanowej.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Czopki Paracetamol Farmina są przeznaczone do podawania doodbytniczego. Nie przekraczać dawki jednorazowej - 10mg/kg masy ciała dziecka. U niemowląt w wieku poniżej 3 miesięcy stosować tylko na zlecenie lekarza. Niemowlętom, czyli dzieciom w wieku poniżej 1 roku można podawać 3 x dziennie po 1 czopku. Stosować nie częściej niż co 4 godziny.  Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.

1czopek zawiera substancję czynną: paracetamol 50 mg.
Substancja pomocnicza: tłuszcz stały.

Kupujący Paracetamol Farmina, 50 mg, czop.,(d/niem.),10 szt
Kupowali również