Zdjęcie produktu Paracetamol

Paracetamol Czopki (Hasco), 80 mg, 10 szt

Preparat stosowany w bólach różnego pochodzenia, stanach gorączkowych.

4,39

Kategorie:
Przeziębienie i grypa » Gorączka » Czopki
Przeciwbólowe » Ból głowy
Przeciwbólowe » Ból zęba

Wskazaniami do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia i stany gorączkowe.

Preparat zawiera substancję czynną paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godz. Działanie przeciwgorączkowe 6-8 godz.
  W dawkach leczniczych paracetamol jest stosunkowo mało toksyczny.
Zaburzenia krwi i układu chłonnego
bardzo rzadko (< 1/10 000) : agranulocytoza, małopłytkowość, niedokrwistość.
Zaburzenia układu oddechowego
rzadko (>1/10 000 do

Nie należy stosować leku jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu, ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, ciężka niewydolnosć nerek. Ciąża i karmienie piersią:
Przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.

Czopki Paracetamol Hasco stosuje się doodbytniczo.
U dorosłych stosuje się dawkę 500 mg jednorazowo.
U dzieci dawkę ustala się wg masy ciała (przeciętna jednorazowa dawka wynosi 10-15mg/kg masy ciała) lub według poniżej informacji:
3 miesiące - 1 rok - 80 mg
203 lata 125 mg
4-6 lat 125 mg do 250 mg
7-8 lat 250 mg
9-10 lat 250 mg do 500 mg
11-12 lat 500 mg
W razie potrzeby dawkę można powtarzać co 4 godziny, ale nie więcej niż 4 razy na dobę.

1 czopek zawiera:
substancję czynną: paracetamol 80 mg.
substancję pomocniczą: tłuszcz stały (Witepsol S58).

Kupujący Paracetamol Hasco, 80 mg, czopki doodbytn., 10 szt
Kupowali również