Zdjęcie produktu Acatar Zatoki

Acatar Zatoki 200mg+30mg, tabletki powlekane, 12 szt.

Lek Acatar Zatoki łagodzi objawy nieżytu nosa, zmniejsza ilość wydzieliny

12,79

Kategorie:
Przeziębienie i grypa » Katar
Przeziębienie i grypa » Zatoki

Tagi:
katar, zatkany nos, tabletki, przeziębienie, grypa

Doraźnie w celu złagodzenia objawów grypy i przeziębienia takich jak: ból i niedrożność zatok obocznych nosa, nieżyt nosa (katar), ból głowy, gorączka, bóle stawowo-mięśniowe.

Lek Acatar Zatoki udrożnia nos poprzez zmniejszenie obrzęku i przekrwienia błony śluzowej nosa oraz zatok obocznych nosa. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwgorączkowo. Często nudności, wymioty, niestrawność, biegunka, bóle w nadbrzuszu, zawroty głowy, zwiększone ciśnienie tętnicze, zwiększenie częstości skurczów serca, zatrzymanie płynów i obrzęki. W przypadku doraźnego stosowania leku działania niepożądane występują rzadko.
Podczas stosowania leku należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazów mechanicznych i obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu.


Nadwrażliwość ( w postaci kataru, pokrzywki, napadu astmy) na ibuprofen, pseudoefedrynę lub którykolwiek składnik leku, kwas acetylosalicylowy lub inne leki z grupy NLPZ.
Jednoczesne przyjmowanie inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) i okres 2 tygodni  od zaprzestania ich przyjmowania.
Przeciwwskazaniem do przyjmowania leku ACATAR ZATOKI są następujące schorzenia: czynna lub niedawno przebyta choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, ciężkie zaburzenia sercowo-naczyniowe, częstoskurcz serca, nadciśnienie tętnicze, niestbilna choroba wieńcowa, ciężka niewyrównana niewydolność serca, nadczynność tarczycy, cukrzyca, guz chromochłonny nadnerczy, jaskra z zamkniętym kątem, łagodny rozrost gruczołu krokowego.
Ciąża i okres karmienia piersią.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci

Stosować doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin. Nie przekraczać dawki 6 tabletek w ciągu doby. Nie podawać dzieciom poniżej 12 lat.

(1 tabletka): Ibuprofen 200 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg.
substancje pomocnicze: skład rdzenia: celuloza proszek (Elcema P-100), celuloza proszek (Elcema F-150), skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, guma Guar, talk, kroskarmeloza sodowa, krospowidon, krzemionka koloidalna, olej roślinny utwardzony.
Otoczka: hydroksypropyloceluloza, makrogol, talk, żelatyna, sacharoza, kaolin, cukier konfekcjonowany (mieszanina sacharozy i skrobi kukurydzianej), wapnia węglan, Opaglos Clear GS-2-0750 (mieszanina wosku Carnauba, wosku białego i etanolu skażonego metanolem), guma akacjowa, skrobia kukurydziana, Opalux Brown AS-16518 (mieszanina sacharozy, tytanu dwutlenku (E171), laku żółcieni pomarańczowej (E110), laku Allura red AC (E129), laku indygotyny (E132), powidonu, sodu benzoesanu (E211).

Podobne produkty do Acatar Zatoki, 200 mg + 30 mg, tabl.powl.,12 szt

Kupujący Acatar Zatoki, 200 mg + 30 mg, tabl.powl.,12 szt
Kupowali również