Zdjęcie produktu Apap Extra

Apap Extra(500 mg+65 mg), tabletki powlekane, 50 szt, butelka

APAP Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy.

24,79

Kategorie:
Przeciwbólowe » Ból głowy
Przeciwbólowe » Ból zęba
Przeciwbólowe » Bóle menstruacyjne
Przeciwbólowe » Migrena
Przeziębienie i grypa » Gorączka » Tabletki

Tagi:
bóle miesiączkowe, nerwobóle, ból gardła, przeziębienie, ból głowy, bóle mięśniowe, ból brzucha, stan zapalny, gorączka, kofeina, paracetamol, ból zęba

APAP Extra zwalcza bóle o różnej etiologii:
bóle głowy, migrenę, bóle mięśni, bóle zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, bóle kostno-stawowe, bóle pooperacyjne i pourazowe.
Dodatkowo APAP Extra łagodzi objawy przeziębienia i grypy takie jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.


Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Natomiast dodatkowy składnik – kofeina:
wzmacnia działanie przeciwbólowe paracetamolu,
działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy,
przyśpiesza początek działania przeciwbólowego i przeciwgorączkowego leku.
Jak każdy lek, APAP Extra może powodować działania niepożądane. Należą do nich:
● zaburzenia serca: niemiarowość rytmu serca
● zaburzenia krwi i układu chłonnego: rzadko agranulocytoza (całkowity lub prawie całkowity zanik pewnego rodzaju krwinek białych - granulocytów - z krwi obwodowej), bardzo rzadko trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi)
● zaburzenia układu nerwowego: bezsenność, niemożność skupienia uwagi, drżenia mięśniowe, drażliwość, zawroty głowy
● zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, pieczenie w nadbrzuszu
● zaburzenia nerek i dróg moczowych: kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek
● zaburzenia układu immunologicznego: skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, wysypka)
W przypadku doraźnego stosowania leku działania niepożądane występują rzadko.
U niektórych osób w czasie stosowania leku mogą wystąpić inne działania niepożądane.
W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Nie należy przyjmować leku jeśli:
● Wcześniej obserwowano objawy uczulenia na paracetamol lub którykolwiek składnik leku.
● Występują następujące schorzenia: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca.
● Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.
● Nie należy stosować u kobiet w I trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią.
● Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Zachować szczególną ostrożność stosując APAP Extra jeśli:
● Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu.
● Stosowanie leku przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby.
● Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, nadczynnością gruczołu tarczowego, zaburzeniami snu w postaci bezsenności.
● W czasie przyjmowania leku nie wolno pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.
● Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol. Przechowywanie APAP Extra
Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Stosowanie leku z jedzeniem i piciem:
Pokarm nie zmniejsza wchłaniania leku.
Ciąża
Nie stosować w I trymestrze ciąży. W II i III trymestrze przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Karmienie piersią
Nie stosować w okresie karmienia piersią.
Stosowanie innych leków:
Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i kofeinę. W przypadku równoczesnego stosowania doustnych leków przeciwcukrzycowych, leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), ryfampicyny (lek stosowany w leczeniu gruźlicy), leków przeciwpadaczkowych, leków uspokajających i nasennych, inhibitorów MAO (leki stosowane m.in. w depresji), zydowudyny (lek przeciwiwrusowy, stosowany w zakażeniu wirusem HIV), leków sympatykomimetycznych (tj. zmniejszające przekrwienie, hamujące apetyt i leki psychostymulujące podobne do amfetaminy), hormonów tarczycy, doustnych środków antykoncepcyjnych, cymetydyny (lek stosowany głównie w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy), chloramfenikolu (antybiotyk), chinolonów (leki o działaniu bakteriobójczym) i werapamilu (lek stosowany w chorobach serca) przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletek co 4-6 godz. (maksymalnie 8 tabletek na dobę). Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Sposób podawania:
Doustnie

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 500 mg, kofeina 65 mg. Pozostałe składniki leku to: substancje pomocnicze: powidon, skrobia kukurydziana, metyloceluloza, talk, wapnia stearynian. W skład otoczki tabletki wchodzą: hypromeloza 5, hypromeloza 15, makrogol 3350.

Kupujący Apap Extra, 500 mg + 65 mg, tabl.powl., 50 szt,pojemn.

Kupowali również

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.

Widzisz błąd w opisie? Zaloguj się, aby poinformować redakcję recepta.pl

Biuletyn tematyczny

Zapisz się do naszych biuletynów. Uzyskasz najświeższe informacje o wybranym zagadnieniu oraz dedykowanej ofercie portalu recepta.pl. Aby aktywować biuletyn musisz posiadać aktywny newsletter. Aktywacja biuletynu oznacza zgodę na subskrypcję newslettera recepta.pl.

Zaloguj się by dołączyć do biuletynu