Zdjęcie produktu Metafen

Metafen Tabletki, 10 szt

Metafen jest lekiem w postaci tabletek do podawania doustnego.
Zawiera dwie substancje czynne- ibuprofen, który należy do leków - niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) i wykazuje obwodowe działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz dodatkowo przeciwzapalne oraz paracetamol o ośrodkowym działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.
 

6,98

Kategorie:
Przeziębienie i grypa » Gorączka » Tabletki
Mięśnie i stawy » Ból mięśni
Mięśnie i stawy » Bóle stawów » Bóle stawów - preparaty doustne
Mięśnie i stawy » Stłuczenia, zwichnięcia
Przeciwbólowe » Ból głowy
Przeciwbólowe » Ból zęba
Przeciwbólowe » Bóle menstruacyjne
Przeciwbólowe » Migrena
Przeciwbólowe » Reumatyzm

Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.
bóle różnego pochodzenia, w tym: bóle głowy, migrena, bóle menstruacyjne, bóle zębów, bóle mięśni, bóle kości i stawów, bóle lędźwiowo-krzyżowe, bóle pourazowe, nerwobóle.
Gorączka w przebiegu przeziębienia, zakażeń wirusowych i innych chorób.


przeciwbólowe
przeciwgorączkowe
przeciwzapalne
Niezbyt często ( 1 na 100 osób):
niestrawność, ból brzucha, nudności,
bóle głowy,
pokrzywka i świąd,
wymioty i biegunka.
Rzadko (1 na 1000 osób):
biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka,
zawroty głowy, szumy uszne, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia,
pokrzywka, rumień, zapalenie skóry.
Bardzo rzadko (1 na 10000 osób):
zaburzenia wskaźników morfologii krwi,
powiększenie wątroby, zaburzenia czynności wątroby,
rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno- rozpływna naskórka,
wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroba Crohna, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, smołowate stolce, krwawe wymioty szczególnie u osób w wieku powyżej 65lat,
u osób nadwrażliwych mogą wystąpić ciężkie reakcje uczuleniowe, jak: obrzęk twarzy, języka, krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli,
u pacjentów z istniejacymi chorobami autoimmunologicznymi podczas leczeniem ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych, jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja.

Nie należy stosować leku Metafen:
jeśli występuje uczulenie na którykolwiek ze składników leku
w ciężkiej niewydolności nerek i (lub) wątroby
w przypadku choroby wrzodowej żołądka i (lub) dwunastnicy; perforacji lub krwawień
w ciężkiej niewydolności serca
w okresie ciąży i karmienia piersią
w czasie jednoczesnego przyjmowania leków przeciezakrzepowych oraz w skazie krwotocznej
w przypadku zatrzymania moczu
w czasie jednoczesnego przyjmowania innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2
u pacjentów u których występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6 fosforanowej
u dzieci w wieku poniżej 12 lat
w przypadku choroby alkoholowej

Lek przeznaczony do stosowania doustnego. Zalecane jest następujące dawkowanie:
Dorośli: jednorazowo 1 lub 2 tabletki.
W razie konieczności dawkę powtarzać do trzech razy na dobę.
Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.
Dzieci w wieku powyżej 12 lat: jednorazowo 1 tabletkę. W razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.

Każda tabletka zawiera:
Substancje czynne: ibuprofen 200 mg, paracetamol 325 mg.
Substancje pomocnicze: powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian.
 

Kupujący Metafen, 200 mg+325 mg,tabl., 10 szt
Kupowali również