Zdjęcie produktu Paracetamol 2,4%

Paracetamol 2,4% zawiesina doustna, (120 mg / 5 ml), 150 g

Wskazaniem do stosowania leku są stany gorączkowe i bóle różnego pochodzenia (np. po zabiegach chirurgicznych, bóle związane z wyrzynaniem się zębów, bole głowy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu) oraz dolegliwości towarzyszące reakcji organizmu na szczepionkę (ból, gorączka, odczyn miejscowy).

17,69

Kategorie:
Przeziębienie i grypa » Gorączka » Syropy
CIĄŻA I DZIECKO
Przeciwbólowe » Ból głowy
Przeciwbólowe » Ból zęba

Wskazaniem do stosowania leku są stany gorączkowe i bóle różnego pochodzenia (np. po zabiegach chirurgicznych, bóle związane z wyrzynaniem się zębów, bole głowy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu) oraz dolegliwości towarzyszące reakcji organizmu na szczepionkę (ból, gorączka, odczyn miejscowy).

Zaburzenia krwi i układu chłonnego
Bardzo rzadko: zmniejszenie liczby płytek krwi, leukocytów.
Zaburzenia żołądka i jelit
Bardzo rzadko: nudności, wymioty, biegunka.
Zaburzenia układu immunologicznego
Rzadko: skórne reakcje uczuleniowe: pokrzywka, rumień, zapalenie skóry.

Nie należy stosować leku jeśli występuje uczulenie na którykolwiek składnik leku, ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby, ciężka niewydolność nerek, choroba alkoholowa. Nie stosować u niemowląt poniżej 3 miesiąca życia.

Lek stosuje się doustnie.
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, przeciętna jednorazowa dawka wynosi 10-15 mg na kilogram masy ciała lub według poniższej tabeli wiekowej. Pojedynczą dawkę można podawać 4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny.
 


Wiek dziecka
Średnia dawka na przeciętną masę ciała
Liczba łyżek miarowych zawiesiny


3 miesiące- 1 rok
80 mg
1/2 do 1 (2,5 do 5 ml)


2-3 lata
160 mg
1 do 1,5 (5 do 7,5 ml)


4-5 lat
240 mg
2 (10 ml)


6-8 lat
320 mg
2/5 do 3 (12,5 do 15 ml)


9-10 lat
400 mg
3 do 3,5 (15 do 17,5 ml)


11-12 lat
480 mg
4 (20 ml)


 

5 ml zawiesiny doustnej zawiera:
substancję czynną:
Paracetamol 120 mg
substancje pomocnicze: sacharoza, guma ksantan, kwas cytrynowy jednowodny, sacharyna sodowa, sodu benzoesan, czerwień koszenilowa, aromat truskawkowy, woda oczyszczona.

Kupujący Paracetamol Hasco, 2,4% (120 mg/5 ml), zaw.doustna, 150 g
Kupowali również