Zdjęcie produktu Antidol 15

Antidol 15 Tabletki, 10 szt

ANTIDOL 15 jest szybko działającym lekiem przeciwbólowym stosowanym w zwalczaniu umiarkowanego i silnego bólu. Swoją skuteczność, ANTIDOL 15, zawdzięcza połączeniu dwóch substancji czynnych o działaniu przeciwbólowym, paracetamolu i fosforanu kodeiny.

11,98

Kategorie:
Przeciwbólowe

Tagi:
bóle miesiączkowe, kodeina, sandoz, tabletki, ból głowy, ból brzucha, urazy, paracetamol, ból zęba

Ból o średnim i dużym nasileniu, różnego pochodzenia: ból głowy; bóle zębów, po ekstrakcji; bólach kostno-stawowych, także pourazowych; bólach pourazowych tkanek miękkich; bólach miesiączkowych.

przeciwbólowe,przeciwgorączkowe Działania niepożądane Antidol są rzadki, ale możliwe są reakcje alergiczne z wysypką skórną. Istnieje kilka doniesień o zaburzeniach w obrazie morfologicznym krwi. Kodeina może powodować czasami zaparcia.
Długotrwałe regularne przyjmowanie kodeiny może prowadzić do uzależnienia oraz objawów niepokoju, w przypadku zaprzestania stosowania leku można zaobserwować zwiększoną drażliwość.
Dłuższe stosowanie leków przeciwbólowych z powodu bólu głowy może naislać dolegliwości.

Nie należy stosować w przypadku:
nadwrażliwości na którykolwiek skladnik leku
cięzkiej niewydolności wątroby i nerek
choroby alkoholowej
stosowania inhibitorów MAO oraz w okresie do 2 tygodni po ich odstawieniu
we wrodzonym niedoborze dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej
u dzieci poniżej 12 lat
Ciąża i karmienie piersią:
Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
Lek wpływa na sprawność psychofizyczną, gdyż może powodować zawroty głowy i senność.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
1-2 tabletki co 4-6 godzin do 4 razy na dobę (maksymalnie 8 tabletek na dobę).
 

1 tabletka zawiera:
fosforan kodeiny 15 mg oraz paracetamol Compap L90% o składzie: paracetamol 500 mg, skrobia kukurydziana żelowana, kwas cytrynowy, powidon, krospowidon.
Inne składniki leku to: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna i magnezu stearynian.

Podobne produkty do Antidol 15, 500 mg+15 mg, tabl., 10 szt,bl(1x10)

Kupujący Antidol 15, 500 mg+15 mg, tabl., 10 szt,bl(1x10)
Kupowali również