Zdjęcie produktu Gripex Max

Gripex Max Tabletki powlekane, 10 szt.

Gripex Max to to kompleksowy lek, który zwalcza nasilone objawy przeziębienia i grypy dzięki precyzyjnej sile działania i maksymalnym dawkom substancji aktywnych (paracetamolu, pseudoefedryny i dekstrometorfanu). Gripex Max jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

17,85

Kategorie:
Przeziębienie i grypa » Gorączka » Tabletki
Przeziębienie i grypa » Kaszel suchy » Tabletki
Przeziębienie i grypa » Katar
Przeziębienie i grypa » Zatoki

Tagi:
tabletki, ból gardła, przeziębienie, grypa, kaszel, ból głowy, us pharmacia, bóle mięśniowe, pseudoefedryna, gorączka, paracetamol, dekstrometorfan

Wskazaniem do stosowania leku Gripex Max jest krótkotrwałe leczenie nasilonych objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe, katar, suchy kaszel.

Gripex Max to lek wieloskładnikowy. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo, a pseudoefedryna przywraca drożność nosa.

Nie należy stosować leku:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol, pseudoefedryny chlorowodorek, dekstrometorfanu bromowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli pacjent stosuje inne leki zawierające paracetamol,
  • jeśli pacjent stosuje leki z grupy inhibitorów MAO (leki stosowane m.in. w depresji), a także w okresie do 2 tygodni od zaprzestania ich stosowania,
  • jeśli występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej,
  • jeśli występuje ciężka niewydolność nerek lub wątroby,
  • jeśli występuje ciężkie nadciśnienie tętnicze,
  • jeśli występuje choroba niedokrwienna serca,
  • u pacjentów z chorobą alkoholową,
  • u pacjentów z astmą oskrzelową,
  • w okresie ciąży i karmienia piersią,
  • u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

 

W okresie stosowania leku nie można pić alkoholu.

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Gripex Max należy stosować doustnie.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: od 1 do 2 tabletek, 3-4 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 8 tabletek na dobę.

Substancjami czynnymi leku są paracetamol, pseudoefedryny chlorowodorek i dekstrometorfanu bromowodorek. Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu, 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku i 15 mg dekstrometorfanu bromowodorku.

Pozostałe składniki to:

  • Rdzeń tabletki: powidon, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, krospowidon, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy.
  • Otoczka: (system powlekający żółty): hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), tartrazyna, lak (E 102), makrogol 400.
  • Tusz do nadruku: (Opacode Black S-1-17823): szelak, żelaza tlenek czarny (E 172), alkohol N-butylowy, alkohol izopropylowy, amonu wodorotlenek, glikol propylenowy.
  • Wosk Carnauba.

 

Lek zapakowany w blistry w tekturowym pudełku: nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku i opakowaniu.

Podobne produkty do Gripex Max, tabl.powl., 10 szt,bl(1x10)

Kupujący Gripex Max, tabl.powl., 10 szt,bl(1x10)
Kupowali również