Zdjęcie produktu Ibum

Ibum sm.malinowy zawiesina 200mg/5ml 100g

Ibum Forte to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, przeznaczony do stosowania u dzieci od 3. miesiąca życia. Substancją czynną preparatu jest ibuprofen. Lek zwalcza gorączkę różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub chorób zakaźnych oraz bóle o nasileniu słabym do umiarkowanego, w tym bóle głowy, mięśni, zębów, stawów, kości i uszu. Ibum Forte jest łatwy do podawania i ma przyjemny, malinowy smak.

20,49

Kategorie:
CIĄŻA I DZIECKO » Zdrowie dziecka » Przeziębienie i grypa
CIĄŻA I DZIECKO » Zdrowie dziecka » Ząbkowanie
Przeciwbólowe » Ból gardła » Syropy
Przeziębienie i grypa » Gorączka » Syropy

Tagi:
dla dzieci, ból ucha, ząbkowanie, ból gardła, przeziębienie, grypa, ból głowy, lek przeciwbólowy, bóle mięśniowe, stan zapalny, dla niemowląt, gorączka, hasco, lek przeciwzapalny, ból zęba, ibuprofen

Ibuprofen, należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), to często stosowany składnik środków przeciwbólowych, przeciwzapalnych i przeciwgorączkowych. Działanie ibuprofenu polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn, czyli przekaźników odpowiedzialnych za pobudzanie receptorów bólowych i powodujących powstawanie gorączki oraz obrzęków. Leki z ibuprofenem zmniejszają wytwarzanie prostaglandyn, przyczyniając się do redukcji bólu oraz obniżenia temperatury ciała.

Ibuprofen można znaleźć także w preparatach przeznaczonych dla dzieci i niemowląt. Oprócz dolegliwości bólowych i gorączki, lekarze polecają go w przypadku infekcji, zapalenia ucha i wyjątkowo bolesnego ząbkowania. Najmłodszym dzieciom ibuprofen najlepiej podawać w formie doustnej zawiesiny, syropu, kropli lub czopków. Te ostatnie należy wybrać, jeśli dziecko wymiotuje. Należy pamiętać, by dawka leku była zawsze zgodna z zaleceniami, co pozwoli uniknąć przykrych objawów związanych z przedawkowaniem ibuprofenu.

Wskazania do stosowania leku Ibum Forte:
- stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego;
- bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, w tym: bóle głowy, gardła i mięśni (np. w przebiegu zakażeń wirusowych), bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle towarzyszące ząbkowaniu, bóle stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (np. skręcenia), bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne, bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.

Lek wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.

Możliwe działania niepożądane:

Często: zgaga, bóle brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, biegunka, zaparcia.

Niezbyt często: zapalenie żołądka, jelita grubego i nasilenie choroby Crohna (zapalna choroba jelit), bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość lub zmęczenie, zaburzenia widzenia, wrzody żołądka, które mogą krwawic lub pękać, owrzodzenie jamy ustnej i (lub) obrzęk i podrażnienie ust, reakcje nadwrażliwości z wysypką i świądem, ataki astmy (z możliwym spadkiem ciśnienia krwi).

Rzadko: szumy uszne (dzwonienie w uszach).

Bardzo rzadko: zapalenie przełyku lub trzustki, niedrożność jelit, ciężkie reakcje skórne, w tym wysypka z zaczerwienieniami, pęcherze, które mogą się łuszczyc i którym towarzyszy gorączka, dreszcze i bóle mięśni, złe samopoczucie, zespół Stevensa-Johnsona.

W wyjątkowych przypadkach wystąpiły ciężkie zakażenia skóry w trakcie ospy (ospa wietrzna), zmniejszone oddawanie moczu niż zwykle oraz obrzęk (możliwa ostra niewydolność nerek lub stan zapalny), uszkodzenia nerek lub zwiększenie stężenia mocznika we krwi (pierwszymi objawami są zmniejszone oddawanie moczu, zmętnienie moczu, krew w moczu, ból pleców, możliwy obrzęk nóg i ogólne złe samopoczucie), problemy dotyczące wytwarzania krwinek (pierwsze objawy to gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenie jamy ustnej, objawy grypopodobne, silne zmęczenie, krwawienia z nosa i skóry, niewyjaśnione lub nietypowe siniaki), reakcje psychotyczne i depresja, pogorszenie stanu zapalnego z powodu zakażenia, obrzęk, wysokie ciśnienie krwi, kołatanie serca, niewydolność serca, zawał serca, zaburzenia czynności wątroby lub zapalenie wątroby, niewydolność lub uszkodzenie wątroby, zwłaszcza podczas długotrwałego stosowania, objawiające się zażółceniem skóry i oczu lub jasnym stolcem i ciemnym moczem.

Bardzo rzadko podczas stosowania ibuprofenu obserwowano objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowych wraz ze sztywnością karku, bóle głowy, złe samopoczucie, gorączkę lub zaburzenia świadomości.

Pacjenci z chorobami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, choroba mieszana tkanki łącznej) są bardziej narażeni na wystąpienie działań niepożądanych.

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w przypadku wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych.

Nie należy stosować leku Ibum Forte:
- w przypadku nadwrażliwości na ibuprofen lub którykolwiek ze składników produktu leczniczego;
- u osób, u których podczas leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) występowały w przeszłości jakiekolwiek objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej;
- w przypadku choroby wrzodowej żołądka i (lub) dwunastnicy czynnej lub w wywiadzie, perforacji lub krwawienia, również występującego po zastosowaniu NLPZ;
- w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby, nerek lub serca;
- przy jednoczesnym stosowaniu z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym inhibitorami COX-2;
- w ostatnim trymestrze ciąży;
- w przypadku skazy krwotocznej.

Lek stosuje się doustnie. Dawka dobowa leku Ibum Forte jest uzależniona od masy ciała i wynosi: 20-30 g/kg masy ciała, w dawkach podzielonych.

Wiek dziecka (masa ciała dziecka): 3-6 miesięcy (5-7,6 kg)
Dawka jednorazowa: 1,25 ml (50 mg)
Maksymalna dawka dobowa: 3 razy po 1,25 ml = 150 mg

Wiek dziecka (masa ciała dziecka): 6-12 miesięcy (7,7-9 kg)
Dawka jednorazowa: 1,25 ml (50 mg)
Maksymalna dawka dobowa: 3-4 razy po 1,25 ml = 150-200 mg

Wiek dziecka (masa ciała dziecka): 1-3 lat (10-15 kg)
Dawka jednorazowa: 2,5 ml (100 mg)
Maksymalna dawka dobowa: 3 razy po 2,5 ml = 300 mg

Wiek dziecka (masa ciała dziecka): 4-6 lat (16-20 kg)
Dawka jednorazowa: 3,75 ml (150 mg)
Maksymalna dawka dobowa: 3 razy po 3,75 ml = 450 mg

Wiek dziecka (masa ciała dziecka): 7-9 lat (21-29 kg)
Dawka jednorazowa: 5 ml (200mg)
Maksymalna dawka dobowa: 3 razy po 5 ml = 600 mg

Wiek dziecka (masa ciała dziecka): 10-12 lat (30-40 kg)
Dawka jednorazowa: 7,5 ml (300 mg)
Maksymalna dawka dobowa: 3 razy po 7,5 ml = 900mg

Masa ciała dziecka: powyżej 40 kg
Dawka jednorazowa: 7,5-10 ml (300-400 mg)
Maksymalna dawka dobowa: 3-4 razy po 7,5 ml = 900-1200 mg

Przed użyciem butelkę należy wstrząsnąć. Lek należy podawać w odstępach co najmniej
sześciogodzinnych. U niemowląt poniżej 6. miesiąca życia lek można podawać tylko po konsultacji z lekarzem. Nie należy stosować większej dawki leku niż zalecana.
Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni.

5 ml zawiera: ibuprofen 200 mg oraz: maltitol ciekły, glicerol, guma ksantan, sacharyna sodowa, sodu benzoesan, kwas fumarowy, disodu fosforan dwunastowodny, aromat malinowy, woda oczyszczona.

Kupujący Ibum Forte, 200 mg/5ml, zaw.doustna, 100 g
Kupowali również